×
Etiketë: mustafa
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa u takua me përfaqësuesit e shoqatave bujqësore ku u shtruan çështje me të cilat po përballen fermerët. Me këtë rast, ministri Mustafa u zotua se ministria...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa zhvilloi sot një takim virtual me menaxherin e Bankës Botërore për Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, Massimiliano Paolucci, me udhëheqësen e Projektit për Bujqësi dhe Zhvillim Rural (ARDP), Silvia Mauri,...
Front TV28 Shtator 2020
I akuzuari i Speciales, Salih Mustafa në seancën para Gjyqtarit të Procedurës paraprake në Hagë nuk ka pranuar që të deklarohet për fajësinë. Në këtë seancë, Mustafës iu është deklaruar se për fajësinë mund të...
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, të shtunën foli për heqjen e vijave të kuqe me partinë e Kadri Veselit. Deklaratat e tij u kritikuan sidomos nga ish-partneri i koalicionit, Vetëvendosje. Mustafa thotë se në kohën...
Lajme26 Shtator 2020
Pasditen e së hënës më 28 shtator, ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa do të paraqitet në Gjykatën e Posaçme në Hagë, e cila trajton pretendimet për krime të luftës dhe të...
Lajme26 Shtator 2020
Ndonëse nuk është biseduar për një qeveri gjithëpërfshirëse, Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokratike të Kosovës (PDK). I pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa,...
Lajme24 Shtator 2020
Gjykata Speciale ka nisur arrestimet. Salih Mehmeti, ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, është i arrestuari i parë, ndaj të cilit është konfirmuar aktakuza. Në një komunikatë për media, Specialja ka konfirmuar se Mustafa është arrestuar...
Lajme24 Shtator 2020
Salih Mustafa, ish- shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitit të quajtur BIA, është i arrestuari i parë i Speciales. Ai është...
Lajme24 Shtator 2020
Sot rreth orës 9:30, Policia e EULEX-it ka arrestuar Salih Mustafën, shef i inteligjencës së FSK-së. Ende nuk dihet vendndodhja e tij, por raporon Insajderi, ai pritet të ekstradohet për në Hagë. Mustafa ka qenë...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kryetari i LDK’së, Isa Mustafa i ka bërë të ditur atij se do të dilte nga koalicioni para se ai të shkarkonte ministrin e Punëve të Brendshme,...
Lajme22 Shtator 2020
Ish-ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Ekrem Mustafa, që ishte në këtë detyrë deri në shkurt të këtij viti, ka folur për Front Online lidhur me aksionin në Karaçvevë ku u rrënuan kazinot ilegale. Mustafa...
Lajme21 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell bashkë me 13 zyrtarë të tjerë amerikanë do të qëndrojnë sot në Kosovë, ku do të takohen vetëm me përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës...
Lajme21 Shtator 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka përkujtuar sot Kolonelin Ahmet Krasniqi, në 22 vjetorin e vrasjes së tij. Ai ka thënë se Krasniqi ishte personalist i vecantë, intelektual dhe atdhetar i shquar. ” Kolonel...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.