Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Bekë Berisha i AAK-së: Nuk mund të më disiplinojë Isa Mustafa

  FrontOnline
  08 Shtator 2020

  Deputeti i AAK-së, Bekë, Berisha, ka treguar sot se Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj më 4 shtator kishte marrë telefonatë nga i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

  Ai ka thënë se kjo kishte ndodhur pas përplasjeve të brendshme që kishte pasur në delegacionin kosovar lidhur me pikat e marrëveshjes që pritej të nënshkruhej.

  “Nuk e di se çfarë kanë folur. Por mirë është që për Ujmanin nuk flasim më me Serbinë por me SHBA”.

  Përveç kësaj ai ka thënë se AAK nuk është e interesuar që të largohet nga Qeveria aktuale.

  “AAK nuk është në këtë koalicion që të largohet kur duhet të jetë aty. Jemi të bindur se duhet të jemi aty dhe ta përfaqësojmë vendin 100 përqind”, ka thënë Berisha, njofton Klan Kosova.

  “Jam deputet dhe i përgjigjem qytetarit me 15 mijë votat që kam marrë. Nuk mund të më diciplinojë as Isa Mustafa as askush. Kur të bëhet fjalë për vendin, nuk jemi të disiplinuar, e duam më të mirë. Kurrë nuk e ulim kokën kur bëhet fjalë për vendin tonë”.

  “Në këtë moment me rëndësi është konsensusi, të jemi bashkë”.

  Në Info Magazine, Berisha ka thënë se Ramush Haradinaj do të ishte Presidenti më i mirë që mund të kishte vendi në të ardhmen.

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, situatën në veri të Kosovës në javën e shkuar e vlerësoi si serioze dhe, sipas...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku e ka vlerësuar aventureske qasjen politike të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti gjatë muajve të fundit. Kërkesat...
  Lajme02 Qershor 2023
  Numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Krahasuar me vitin shkollor 2008/2009,...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.