×
Etiketë: mustafës
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Haxhiu tha se kryetari Isa Mustafa po i shkelë vendimet e partisë duke marrë vendime pa miratimin e Këshillit dhe sipas tij, kushdo që i shkelë këto vendime të merren masa ndaj tij. “Për...
Lajme28 Shtator 2020
Ish-shefi i Inteligjencës në Forcën e Sigurisë së Kosovës, Salih Mustafa, i njohur gjatë luftës si komandant Cali, është paraqitur sot në sallën e gjyqit në Dhomat e Specializuara në Hagë. Avokati mbrojtës i Mustafës...
Lajme28 Shtator 2020
Ka përfunduar paraqitja e parë e të akuzuarit të parë nga Gjykata Speciale, Salih Mustafa. Ai para trupit gjykues tregoj të dhënat e kërkuara, ndërsa nuk u deklaruar se a ndjehet apo jo fajtorë për...
Lajme26 Shtator 2020
Deklaratat e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, se partia që udhëheq ai po shikon një bashkëpunim të mundshëm me Partinë Demokratike të Kosovës dhe se ka hequr vijat e kuqe me të,...
Lajme24 Shtator 2020
Gjykata Speciale e Hagës ka lëshuar një komunikatë adresuar mediave ku ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK’së dhe ish-epror i UÇK’së, në Zonën e Llapit. Sipas komunikatës,...
Lajme24 Shtator 2020
Pas arrestimit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 24 shtator 2020, Salih Mustafa u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë më 24 shtator 2020. Gjykatësi i procedurës...
Lajme24 Shtator 2020
Në orët e para të mëngjesit të së martës, zyrtarë të EULEX-it i shkuan në shtëpi Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK-së e ish-epror i UÇK-së, në Zonën e Llapit. Për arrestimin e tij...
Lajme24 Shtator 2020
Një profil në rrjetin social ‘facebook’ me emrin e Haki Imerit që besohet se menaxhohet nga familjarë të të ndjerit ka reaguar pas arrestimit të Salih Mustafës nga Gjykata Speciale. Për familjen Imeri arrestimi i...
Lajme24 Shtator 2020
Arrestimi i Salih Mustafës është pasojë e ngritjes së duarve në Kuvend”. Në këtë mënyrë e ka përshkruar arrestimin Mustafës, nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj. Në një prononcim...
Lajme17 Shtator 2020
sa Mustafa i Facebookut, është tjetër nga Isa Mustafa i politikës që ne e njohim. Ky i rrjeteve sociale duket se nuk është i vërteti. Në një postim sot, qenka marrë me fjalën time në...
Lajme12 Shtator 2020
Nga Vetëvendosje i kanë reaguar kreut të LDK-së, Isa Mustafa i cili më herët duke i dalë në mbrojtje kryeministrit Hoti në lidhje me deklaratat e partisë së Kurtit, tha se këta të fundit po...
Lajme12 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë,s Meliza Haradinaj Stublla, i ka reaguar zyrtarisht Gjykatës së Vranjës, për padinë që ajo ka ngritur ndaj kryetarit të Këshillit Kombëtar në Luginë, Ragmi Mustafa, pasi ai kishte...
Lajme25 Gusht 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka publikuar pak minuta më parë në Facebook një fotografi me nënën e tij. Ky reagim i Haradinaj vjen pas akuzave të kreut të LDK’së, Isa Mustafës që përmes një...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.