Lajme

Nasim Haradinaj komenton arrestimin e Salih Mustafës

Nasim Haradinaj komenton arrestimin e Salih Mustafës
15:12 | 24 Shtator 2020

Arrestimi i Salih Mustafës është pasojë e ngritjes së duarve në Kuvend”.

Në këtë mënyrë e ka përshkruar arrestimin Mustafës, nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj.

Në një prononcim për Insajderi-n, ai tha se arrestimi i Mustafës është i lidhur më votimin e Gjykatës Speciale nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

“Është pasojë e duarve të ngritura, Gjykata Speciale u votua në Kuvendin e Kosovës dhe tash arrestohet qytetari në shtetin e tij nga dikush tjetër”, tha Haradinaj.

Haradinaj nuk tregoi nëse do të ketë ndonjë aktivitet të OLV-UÇK-së, për ta kundërshtuar këtë arrestim, duke thënë se kjo organizatë ka mbledhje të rregullta me degët e saj ku merren vendimet.

Salih Mustafa është arrestuar të enjten, kjo është konfirmuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera