×
Etiketë: dialogun
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës Besa Ismajli, ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës mocionin për interpelancë me kryeministrin lidhur me përgjegjësitë në raport me zhvillimet në procesin e dialogut në Bruksel dhe punën e...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri nga AAK, Besnik Tahiri, po konsideron se në dialogun me Serbinë, janë “tri fusha të minuara”, në të cilët Kosova duhet të ketë shumë kujdes. E para sipas tij është fizibiliteti mbi Ujmaninm, nga...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorët e BE-së, në të cilën është diskutuar për situatën e përgjithshme në vend. Hoti, me këtë rast, ka falënderuar...
Lajme21 Shtator 2020
Përfaqësuesi Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, sot ka takuar ministrat e Jashtëm të Austrisë, Republikës së Çekisë, Hungarisë, Sllovakisë dhe Sllovenisë, me të cilët ka diskutuar për procesin e dialogut në mes...
Lajme18 Shtator 2020
Bashkimi Evropian nuk ka caktuar një datë për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi, ka bërë të ditur të premten zëdhënësi i BE-së, Peter Stano. Në një konferencë për media, Stano ka thënë se BE-ja...
Lajme18 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj është takuar sot me eurodeputetin, Lukas Mandl. Haradinaj me anë të një postimi në Facebook ka thënë se tema kyçe të diskutimit ishin liberalizimi i vizave për Kosovën...
Front TV18 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë filluar vazhdimin e seancës së ditës së djeshme. Në këtë seancë kishte për tu votuar rezoluta për dialogun Kosovë-Serbi por që nuk u votua, kjo pasi nuk pati...
Lajme17 Shtator 2020
Rreth 7 orë ka zgjatur raportimi i kryeministrin Hoti në Kuvendin e Kosovës, për marrëveshjen e Uashingtonit dhe dialogun në Bruksel. Në fund të seancës nuk pati kuorum për të hedhur në votim rezolutën për...
Lajme17 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka propozuar një rezolutë për miratim në Kuvendin e Kosovës për dialogun. Kjo rezolutë përmban 4 pika ku ndër të tjera thuhet se Kuvendi i Republikës së Kosovës nuk mbështet...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar sot me ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë , Thomas Kolly, raporton Front Online. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga zyra e kryeparlamentares, drejtuar mediave. Në...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të zhvillojnë të enjten takime në Bruksel në kuadër të dialogut të lehtësuar nga Bashkimi Evropian. Kësaj radhe takimet zhvillohen në nivel të ekspertëve ndërsa pas dhjetë ditëve pritet...
Lajme17 Shtator 2020
Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë vazhdimin e seancës plenare me pikat e mbetura nga seancat e kaluara, si dhe një seancë tjetër të re në të cilën në rend dite do të jetë...
Lajme16 Shtator 2020
Një incident ka ndodhur gjatë tryezës së organizuar nga KDI, e ku ishte duke folur kryeministri Hoti. Në momentin që Hoti ishte duke mbajtur fjalim, dy femra kanë ndërprerë fjalimin e Hotit. Në ato momente...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.