×
Etiketë: aaksë
Lajme28 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka folur sonte për mospajtimet mes shefit të partisë së saj, Ramush Haradinaj, me shefin e qeverisë Avdullah Hotin. “Fillimisht jemi dakorduar që ShBA-të të udhëheqin...
Lajme27 Korrik 2020
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, në një intervistë për Gazetën Blic ka folur për  zhvillimet e fundit politike në vend, menaxhimin e pandemisë Covid-19, mundësinë e daljes nga koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe...
Lajme27 Korrik 2020
Zenun Halili është dorëhequr nga pozita e anëtarit të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës, për t’iu rrekur garës për rektor të po këtij universiteti, por një barrierë e ka në rrugë. Pengesë e patejkalueshme...
Lajme25 Korrik 2020
Thirrjeve të Fatmir Limajt dhe Ramush Haradinajt drejtuar PDK’së që të hyjë në Qeveri i janë përgjigjur zyrtarë të Partisë së Kadri Veselit. Arben Gecaj po e thërret Ramush Haradinajn e Fatmir Limajn të bëhen...
Lajme25 Korrik 2020
Deputeti i VV’së, Fitim Uka, ka thënë se Ramë Likaj ka emëruar në Bordin e Universitetit të Pejës motrën e deputetit të AAK’së dhe Shefin e grupit të Këshilltarëve të AAK’së në Pejë. Ai nuk...
Lajme19 Korrik 2020
Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj sot ka qëndruar në Malishevë dhe Kleçkë për të përkujtuar dëshmorët e Betejës së Rahovecit. Në disa fotografi te postuara në Facebook, tek Haradinaj vërehet një ndryshim në pamjen e...
Lajme16 Korrik 2020
Tabela të shumta informuese, sinjalistika të shtigjeve dhe atraksioneve që gjenden në zonën turistike të Istogut janë dëmtuar së fundi. Banorë të papërgjegjshëm të kësaj ane kanë dëmtuar këto tabela sinjalizuese të cilat janë në...
Lajme14 Korrik 2020
Kryeatari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se së bashku me deputetin Haxhi Shala kanë pritur në takim një grup të rinjsh nga Lagjia Dardania të cilët i janë bashkuar AAK-së. “I falënderoj...
Lajme13 Korrik 2020
Deputetja e AAK’së, Time Kadriaj, ka thënë se rastet në Kosovë kanë filluar të rriten masivisht pas tubimit të VV’së në Prishtinë. VV mbajti një tubim me datën 12 qershor për përvjetorin e themelimit. “VV...
Lajme13 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka adresuar kritika të ashpra ndaj qeverisë Kurti për menaxhimin e pandemisë Covid 19. Në seancën e sotme plenare, ku po raporton kryeministri Hoti, deputetja ka uruar që kjo qeveri...
Lajme11 Korrik 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se është infektuar me Covid-19. Selmanaj brenda 10 ditëve...
Lajme09 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, që nga përhapja e coronavirusit në Kosovë, ka dhënë rekomandime që për ta ruajtur shëndetin duhet të mbahet distanca prej 1.5 metra dhe të vendosen maskat mbrojtëse. Por,...
Lajme07 Korrik 2020
Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës nga LDK ditë më parë dolën pozitiv me coronavirus. Sot u konfirmua edhe ish ministri Lumir Abdixhiku. Pasi kishin pasur kontakte me deputetët e LDK-së janë testuar të gjithë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.