Lajme

Gazmend Syla i AAK-së thotë se fermerët u gjobitën me nga 200 euro për mosmbajtje të distancës, pas takimit me Hotin

Gazmend Syla i AAK-së thotë se fermerët u gjobitën me nga 200 euro për mosmbajtje të distancës, pas takimit me Hotin
17:45 | 29 Shtator 2020

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se përfaqësuesit e fermerëve janë gjobitur nga policia për mosrespektim të rregullave anti-covid, pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti, shkruan Front Online.

Tutje, Syla ka thënë se fermerët në vend se të përkrahen, ata janë gjobitur.

“z. Hoti, a jeni kryeministër edhe i këtyre fermerëve? Ata erdhën për të gjetur përkrahjen tuaj karshi halleve të tyre, ndërsa u kthyen të gjobitur!”, ka shkruar Syla.

Postimi i plotë i deputetit Syla:

E turpshme!

Përfaqësuesit e fermerëve, pas takimit me kryeministrin, ndalohen nga policia dhe gjobiten me nga 200 euro, gjoja për mosrespektim të distancës gjatë protestës.

  1. Hoti, a jeni kryeministër edhe i këtyre fermerëve? Ata erdhën për të gjetur përkrahjen tuaj karshi halleve të tyre, ndërsa u kthyen të gjobitur!

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera