×
Etiketë: gjobiten
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se përfaqësuesit e fermerëve janë gjobitur nga policia për mosrespektim të rregullave anti-covid, pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti, shkruan...
Lajme27 Shtator 2020
Përditë, nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në mbrëmje, zyrtarë të Policisë së Kosovës dalin për t’i gjobitur ata që nuk i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Për vetëm më pak se një...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (20/21.09.2020) janë regjistruar 679 shkelje në...
Lajme06 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të fundit në Kosovë janë gjobitur saktësisht 1 mijë e 258 qytetarë të cilën nuk respektuan masat kundër koronavirusit të vendosura nga Qeveria e Kosovës. Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovë,...
Lajme01 Shtator 2020
Në javën e parë të hyrjes në fuqi të Ligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19, i cili parasheh ndëshkime për të gjithë ata që nuk i respektojnë masat e vëna nga qeveria e...
Kronika26 Gusht 2020
Ka pak ditë në autostradën “Ibrahim Rugova”, Policia e Kosovës ka vendosur një radar me fotografi. Një radar i tillë, po përdorët për herë të parë në Kosovë. Kështu, gjobave, për herë të parë në...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Pesë pronarë të lokaleve në Durrës dhe në Krujë janë gjobitur me nga një milion lekë dhe me mbyllje aktiviteti për një periudhë 6-mujore dy prej tyre, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në mënyrë...
Lajme23 Gusht 2020
Policia e Kosovës po vazhdon me aksionin e saj për të mbikëqyr respektimin e masave kundër përhapjes së koronavirusit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë për Gazetën Sinjali se gjatë...
Kronika07 Gusht 2020
Në fshatin Stankaj të Pejës, raportohet se dy të dyshuar, një mashkull dhe një femër, kanë organizuar aheng familjar në një lokal-restorant në kundërshtim me vendimin e Qeverisë. Në vendin e ngjarjen kanë dalë edhe...
Lajme03 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, në mbledhjen e mbajtur sot është njoftuar për rastet më të reja pozitive me virus, ndërkohë që nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli,...
Front TV17 Korrik 2020
Kryeinspektori sanitar Ibrahim Tërshnjaku ka treguar se sa gjoba janë shqiptuar në katër ditët e kaluara për personat fizikë dhe subjektet juridike që nuk kanë respektuar masat anti-Covid. “Në vazhdën e inspektimeve dhe zbatimit të...
Lajme16 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës, ditë më parë ka marrë masa të reja për ta ndaluar përhapjen e pandemisë së Coronavirusit, pasi që numri i të infektuarve ka shënuar rritje, raporton Front Online. Sipas vendimit të Qeverisë,...
Lajme13 Korrik 2020
Inspektorati i Komunës së Shtimes, në kuadër të nismave për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve nga pandemia COVID-19 ka ndëshkuar me nga 1.000 euro së paku tre operatorë transportues të udhëtarëve, pasi që pronarët e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.