×
Etiketë: takimit
Lajme30 Shtator 2020
Nuk ka më nevojë për karantinë në Shërbimin Evropian të Veprimit të Jashtëm dhe puna ka vazhduar për organizimin e një raundi të ri takimesh në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi Kjo i është konfirmuar në...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se përfaqësuesit e fermerëve janë gjobitur nga policia për mosrespektim të rregullave anti-covid, pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti, shkruan...
Lajme28 Shtator 2020
Takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që ishte planifikuar të mbahej sot në Bruksel, është shtyrë për një kohë të pacaktuar. Shtyrja e këtij takimi ka ndodhur shkaku i situatës së krijuar nga pandemia...
Lajme26 Shtator 2020
Hashim Thaçi e ofronte publikisht, në një studio televizive, transkriptin e takimit me ish-kryeministrit Kurti për ta dëshmuar se po e thotë të vërtetën. Por, Zyra e Presidentit nuk i qëndrojnë pas fjalëve të Shefit...
Lajme24 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari Lila ka thënë se kryeministri Avdullah Hoti, tashmë e dëshmoi se nuk ka qëndrueshmëri në bindjet e veta, i ndryshon ato publikisht pa asnjë pendim dhe nuk është fare i sinqertë as...
Lajme23 Shtator 2020
Pas takimit të përbashkët të Odës Ekonomike të Kosovës dhe asaj amerikane, kryeministri i vendit Avdullah Hoti tha se ky takim është në vazhdën e bashkëpunimit që ka me bizneset, raporton Front Online. Kryetari i...
Ekonomi23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka nisur takimin me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi dhe atë të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), Arian Zeka. Ky takim vjen pas pjesëmarrjes së...
Lajme22 Shtator 2020
Delegacioni i qeverisë amerikane i kryesuar nga Emisari Special, Richard Grenell është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe kryeministren Ana Brnabic. Pas këtij takimi, presidenti serb, Aleksandër Vuciq ka deklaruar se që nga...
Lajme21 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka njoftuar se ka ndryshuar orari i takimit të kryeministrit Avdullah Hoti me delegacionin e SHBA-së. Qeveria ka njoftuar se takimi që ishte paraparë të mbahet në ora 18:30 do të mbahet...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Trump për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien përmes një letre drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar për mbështetjen që kishte shprehur përmes një letre drejtuar O’Brien për takimin e 4...
Lajme17 Shtator 2020
Pala kosovare dhe ajo serbe kanë zhvilluar sot në Bruksel takimin e radhës në nivel ekspertësh me ndërmjetësimin e te dërguarit special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. Tema që është diskutuar sot në...
Lajme11 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është takuar me Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj ku kanë diskutuar në lidhje me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor. Zemaj ka theksuar se do të vazhdojnë me...
Lajme10 Shtator 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka folur shkurtimisht para mediave pas takimit që pati në njërin nga hotelet e Prishtinës me partnerët e koalicionit. Haradinaj ka thënë se ishte ai që e ka ftuar këtë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.