×
Etiketë: euro
Ekonomi01 Tetor 2020
Për të gjashtën herë me radhë në Departamentin Special ka dështuar të mbahet seanca fillestare ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, kontrabandë me mallra, shmangie nga tatimi e vepra tjera, Millan Bozhoviq dhe Zhelkjo...
Kronika30 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit J. M., duke e gjykuar me 500 (pesëqind) Euro gjobë dhe 4 (katër) muaj burgim, i cili dënim me pajtimin e palës është zëvendësuar...
Ekonomi30 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka shpallur tender në vlerë prej mbi 1 milion e 600 mijë euro për t’i furnizuar të burgosurit nëpër burgjet e vendit me duhan. Të burgosurit në vend duket se nuk...
Lajme29 Shtator 2020
Mbi 45 milionë euro është borxhi që konsumatorët i kanë ndërmarrjes KRU “Prishtina”. 2 milionë prej këtyre mjeteve u bën qysh kur filloi pandemia në mars e këndej, shkruan Front Online. Zëdhënësja në këtë ndërmarrje,...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se përfaqësuesit e fermerëve janë gjobitur nga policia për mosrespektim të rregullave anti-covid, pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti, shkruan...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka ndalur dy persona të dyshuar të cilët kishin ngarkuar prodhime nga qumështi,pa origjinë në vlerë 300 euro,transmeton Front Online.   Sipas raportit të policisë malli është dërguar në terminal doganor Mitrovicë....
Lajme28 Shtator 2020
Dy qytetarëve në Vushtrri u është shqiptuar nga një gjobë me vlerë prej 200 eurosh për shkak që kanë dëmtuar pronën publike, duke i shkulur drunjtë dekorativë në hapësirën përball komunës. Drejtori i Inspekcionit në...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka alokuar 60 milionë euro për subvencionimimin e pagave për bizneset aktive. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, në prezantimin e këtij propozimi tha se, subvencionimi përfshin edhe bizneset...
Lajme27 Shtator 2020
Sipas Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, shfrytëzimi i ujit nuk po paguhet nga një pjesë e madhe e qytetarëve. Borxhi që i kanë kësaj kompanie, sipas zyrtarëve të saj kap shifrën e 45 milionë eurove, njofton Klan...
Ekonomi26 Shtator 2020
Rreth 150 milionë euro më pak këtë vit kanë mbledhur për arkën e shtetit dy institucionet dy institucionet financiare në vend. Ndërsa, ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka thënë se për të hyrat edhe viti...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, ka thënë se katër milionë euro janë ndarë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës për Policinë e Kosovës. “Ata janë heronjtë tanë të gjallë të cilët në vazhdimësi...
Ekonomi25 Shtator 2020
Një kontratë në vlerë prej 4.8 milionë euro për asfalt që e ka nënshkruar kryetari i Ferizajt Agim Aliu, po e shqetëson deputetin e VV-së Dimal Basha, pasi sipas tij ka qenë projekt i pabuxhetuar....
Lajme25 Shtator 2020
Pas dënimeve të personave zyrtarë për keqpërdorime, mosmarrëveshjeve midis Komunës së Prishtinës e institucioneve të trashëgimisë kulturore dhe një memorandumi trepalësh, Xhamia më e vjetër e Prishtinës mbetet monument i braktisur. Edhe pse u investuan...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.