Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Ndalet një automjet me prodhime të qumështit,të cilave nuk i dihet origjina

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia e Kosovës ka ndalur dy persona të dyshuar të cilët kishin ngarkuar prodhime nga qumështi,pa origjinë në vlerë 300 euro,transmeton Front Online.

   

  Sipas raportit të policisë malli është dërguar në terminal doganor Mitrovicë.

  “Njësiti policor ka ndaluar një automjet me targa vendore në të cilin ishin dy të dyshuar meshkuj kosovar  në të cilin kishin të  ngarkuara prodhime nga qumështi në vlerë prej 300 euro, pa letra përcjellëse dhe pa origjinë të mallit. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i cili ka urdhëruar që automjeti me mall të dërgohet në terminal doganor Mitrovicë dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt”,thuhet në raportin e policisë.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Kronika22 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka identifikuar një person të dyshuar me urdhërarrest aktiv dhe ka parandaluar një rast të kontrabandimit me mallra në...
  Kronika22 Mars 2023
  Dy burra janë arrestuar në Ferizaj nën dyshimin për veprën “Vrasje e rëndë në tentativë”. Policia bën të ditur se të njëjtit...
  Kronika22 Mars 2023
  Një rast i dhunës në familje raportohet se ka ndodhur të martën në Fushë Kosovë. Policia njofton se një vajzë, përdoruese e...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ironizuar me deklaratën e sotme të kryeministrit Kurti, ku tha se ka Asociacion. Ahmeti ka publikuar...
  Lajme22 Mars 2023
  Kosova konsiderohet si një nga vendet me tregun me të lirë të punëtoreve në rajon dhe ky fakt e bën atë një...
  Lajme22 Mars 2023
  Profesori amerikan në Universitetin e Johns Hopkins ka thënë se Administrata Biden duhet ta bindë Ukrainën nëpërmjet marrëveshjes së Ohrit që ta...
  Lajme22 Mars 2023
  Për të enjten parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...
  Lajme22 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka sjellë Marrëveshjen e Ohrit, ku bën pjesë Asociacioni...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, thotë se është përhapur masivisht fenomeni i shtëpive të barit. Ajo u shpreh se në Shqipëri ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.