Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Donika Kadaj – Bujupi tregon statusin e saj brenda AAK’së

  FrontOnline
  21 Shtator 2020

  Deputetja Donika Kadaj-Bujupi ka treguar statusin e saj brenda AAK’së.

  Duke folur në emisionin DPT te Fidani në T7 ajo ka thënë se ajo do të qëndrojë ende në këtë subjekt.

  “Jam ende në Aleancë dhe do të vazhdojë angazhimet e mija përderisa qytetarët më donë aty. Përgjegjësitë që i kam marrë për herë të pestë si deputetë do t’i dërgoj në fund në këtë kohë kur ka paqartësi në të gjitha subjektet politike”, ka thënë ajo.

  Do ta sqaroj edhe një herë. Prej momentin kur nuk e kam votuar Qeverinë Hoti ka pasur një ftohje të raporteve. Nuk jam ftuar në mbledhjet e Këshillit Drejtues dhe mbledhjet e partisë. Në fakt nuk jam njoftuar pasi nuk kam nevojë të ftohem. Ende sot qendrojne ato që i kam thënë. Po e shohim se kam pasur të drejtë pasi Hoti nuk ka ardhur si pasojë e përkrahjes së qytetarëve dhe me vendimet të cilat i merr dhe mënyra se si qeverisë me vendin po e shohim se nuk e ka nën kontroll ato që po ndodhin prej dialogut deri tek rimëkëmbja ekonomike. ”, shtoi ajo.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Zëvendës-kryeministrja e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla gjatë fjalimit të saj në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në veri,...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka bërë të ditur se dy kryetarët...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është takuar me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Ai tha se raportet e Kosovës me ShBA-në...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit kanë arritur ta nxjerrin të gjallë një person që kishte rënë në bunar. Ngjarja ka ndodhur në...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Sipas një deklaratë të Kombeve të Bashkuara, çmimet e ushqimeve në muajin maj shënuan nivelin më të ulët në dy vjet. Indeksi...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj ka thënë se deputetët e VV-së me sa duket kanë parë shumë filma aksion ditëve të fundit,...
  Lajme02 Qershor 2023
  I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së...
  Lajme02 Qershor 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, i ka shtuar edhe një kërkesë shtesë tri kërkesave të Përfaqësuesit të Lartë...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Mbështetja e vazhdueshme masive e Ukrainës nga SHBA-ja dhe vendet e tjera perëndimore që synon të forcojë vendin është një prelud për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.