×
Etiketë: saj
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin “Përballje” me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu në Telegrafi, ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, marrëveshjen e arritur në...
Lajme29 Shtator 2020
Në mesditën e së hënës në Qendrën Klinikë dhe Universitare të Kosovës ka lindur foshnjën e saj një vajzë 14-vjeçare. Lehona e lindur në vitin 2006 kishte shkuar në QKUK në javën e 35 të...
Lajme29 Shtator 2020
Profesori amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben Meir, në një shkrim të tij thotë se Kosova është vend me potenciale të jashtëzakonshme nëse i mobilizon burimet e veta njerëzore dhe materiale....
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Kronika28 Shtator 2020
Një grua në Podujevë ka penguar zyrtarët policorë në kryerjen e detyrës dhe ndaj saj Policia ka hapur rast. E gjithë ngjarja ndodhi kur disa qytetarë e kanë penguar një burrë në Podujevë që t’i...
Lajme27 Shtator 2020
14-vjeçarja nga Gjilani dyshohet se është keqpërdorur seksualisht dhe më pas është detyruar që të abortojë në javën e tretë të shtatzënisë, nga 21-vjeçari me iniciale Sh.J (emër i njohur për redaksinë), me të cilën...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme25 Shtator 2020
Pasi është ndaluar, nënkryetari i OVL-së së UCK-së, Nasim Haradinaj, është sjell nga hetuesit e Dhomave të Specializuara në zyrat e EULEX-it në Prishtinë. Në asistim kanë qenë edhe Policia e Kosovës.Ky arrestim është bërë...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj fajësoi Gjykatën Speciale për bastisjen që i është bërë sot organizatës OVL-UÇK, duke thënë se ata vetë janë fajtor që nuk kanë arritur të ruajnë sekretet e tyre. Ai tha...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, në konferencën e mbajtur sot para mediave, është pyetur nga gazetarët se pse qeveria nuk ka reaguar pas publikimit të dosjeve të publikuara  nga OVL-UÇK në lidhje me Dhomat e Specializuara, raporton...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan – Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL) dhe NED-it, të mërkurën, ka mbajtur konferencë për media, në...
Vip23 Shtator 2020
Kim Kardashian u bashkua me Khloe dhe ish të dashurin e Khloe, Tristan Thompson, për një tjetër stërvitje grupore. Këtë herë, Kim ngacmoi se ajo po luante personin e tretë në mes dyshes.Kim Kardashian, 39,...
Lajme22 Shtator 2020
Serbia edhe më tej vazhdon të furnizojë me oksigjen qytetarët e saj në Kosovë, të infektuar me Covid-19. Nëpër rrugët e Prishtinës është parë një kamion dukshëm mirë i furnizuar, i cili bartë bombola të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.