×
Etiketë: donika
Lajme22 Shtator 2020
Deputetja e AAK’së, Donika Kadaj – Bujupi, ka thënë se Avdullah Hoti dhe Isa Mustafa duhet t’i kërkojnë falje kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. “Hoti kishte dalë para Kuvendit duke thënë mos spekuloni se nuk...
Lajme21 Shtator 2020
Deputetja Donika Kadaj-Bujupi ka treguar statusin e saj brenda AAK’së. Duke folur në emisionin DPT te Fidani në T7 ajo ka thënë se ajo do të qëndrojë ende në këtë subjekt. “Jam ende në Aleancë...
Lajme17 Shtator 2020
Që nga ditë kur Donika Kadaj nuk e dha votën për Qeverinë Hoti, e njëjta i ka acaruar punët me subjektin në të cilin përket. Se raportet nuk i kanë të mira është parë edhe...
Lajme08 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk e ka ftuar në takimin e sotëm deputeten Donika Kadaj-Bujupi. Kadaj-Bujupi nuk është ftuar as në mbledhjet e mëparshme që nga abstenimi i saj për zgjedhjen e Avdullah Hotit...
Lajme23 Korrik 2020
Deputetja e AAK’së, Donika Kadaj-Bujupi ka thumbuar shefin e saj Ramush Haradinajn me anë të një reagimi në Facebook. Kadaj Bujupi ka shpërndarë lajmin ku Haradinaj është shprehur i nervozuar me kryeministrin Avdullah Hoti, i...
Lajme26 Qershor 2020
Donika Gërvalla – Schwarz ka reaguar nëpërmjet Facebookut pas aktakuzës ndaj presidentit Hashim Thaçi. Ajo thotë se Thaçi duhet të dorëhiqet. Sipas saj, Kosova nuk e ka luksin që të dëmtohet në arenën ndërkombëtare për...
Lajme18 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me deputeten e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi.Takimi është zhvilluar në prag të Ditës Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës Seksuale në Konflikt. Shkrimi i plotë i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.