×
Etiketë: kryeministri
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës, me të cilët ka biseduar rreth aktualitetit politik dhe ekonomik në vend, sfidat në luftën kundër COVID-19, si dhe...
Lajme29 Shtator 2020
Pas paralajmërimeve për protestë, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të takohet me përpunuesit e qumështit. Takimi mes kryeministrit Hoti dhe përpunuesve të qumështit do të mbahet në ora 09:00. E përpunuesit e qumështit...
Lajme28 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Teuta Sahatqija, e emëruar nga kryeministri Hoti si pikë...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Shtetet e botës duhet të bëjnë gjithçka që mund të kuptojnë origjinën e COVID-19, tha të shtunën Kryeministri i Australisë Scott Morrison, komente që mund të përkeqësojnë tensionet me Kinën. Duke iu drejtuar Asamblesë së...
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i ka lënë edhe një emër të ri Marrëveshjes së 4 Shtatorit të arritur në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. E ka pagëzuar si marrëveshje që e krijon...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Kryeministri i Libanit, Mustapha Adib, ka dhënë sot dorëheqje nga posti i tij, ky vendim erdhi si shkak i një ngërçi politik për formimin e Qeverisë. Njoftimi dhe vendimi i Adib erdhi pas një muaji...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Djali i kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis ditën e sotme ka filluar ushtrinë në kufi me Turqinë. Mësohet se 22 vjeçari do të shërbejë për 1 vit në Alexandopouli, në kufirin tokësor greko-turk në verilindje. Lexo...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti iu është përgjigjur edhe njëherë kreut të AAK’së, Ramush Haradinajt që tha se kjo qeveri mund të rrëzohet nëse ai nuk votohet për President. Hoti në një konferencë për media ka thënë...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot në orën 11:00 do të mbajë një konferencë për media, raporton Front Online. Konferenca do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë. Një gjë e tillë është bërë e ditur...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti mori pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat, në të cilin ishin të pranishëm edhe ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ministrja e Financave,...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kryeministri aktual i Malit të Zi, Dushko Markoviq, duke folur për herë të parë pas humbjes së mazhorancës së partisë së tij në zgjedhjet e 30 gushtit, deklaroi se Kisha Ortodokse Serbe ishte aktori politik...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Shumë vende të botës po kanë probleme që të gjejnë formë se si t’i qasjen pandemisë Covid 19. E tillë është duke u paraqitur situata edhe në Mbretërinë e Bashkuar, e cila ka arritur “një...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti sot është takuar me ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj dhe me kryetarin e Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, me të cilët ka biseduar për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.