Bota/Rajoni

Kryeministri grek dërgon djalin ushtar në kufirin me Turqinë

Kryeministri grek dërgon djalin ushtar në kufirin me Turqinë
19:45 | 25 Shtator 2020

Djali i kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis ditën e sotme ka filluar ushtrinë në kufi me Turqinë.

Mësohet se 22 vjeçari do të shërbejë për 1 vit në Alexandopouli, në kufirin tokësor greko-turk në verilindje.

Lexo Edhe:Thaçi mbron veteranët, thotë se është cenuar legjitimiteti i Gjykatës Speciale

Lajmin e ka dhënë vetë kryeministri ë një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ku dhe duket qartë se ndihet mjaft krenar, teksa shpreh keqardhje që nuk ishte vetë në Alexandopouli për t’u mburrur me të.

“Babi shumë krenar! Më vjen keq që, për shkak të Covid-19, nuk mund të vija në Alexandroupolis të mburrem me ty!”– shkruan ai.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera