×
Etiketë: kufirin
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Djali i kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis ditën e sotme ka filluar ushtrinë në kufi me Turqinë. Mësohet se 22 vjeçari do të shërbejë për 1 vit në Alexandopouli, në kufirin tokësor greko-turk në verilindje. Lexo...
Lajme23 Shtator 2020
Një person ka hyrë dje në Kosovë ilegalisht nga Serbia, kështu ka njoftuar Policia e Kosovës. Policia përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se e ka ndaluar veturën e të dyshuarit në Leposaviq dhe gjatë kontrollit...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Qindra hebrenj Hasidic, të cilët u nisën për një pelegrinazh në shtetin ukrainas, janë bllokuar në kufirin Ukrainë-Bjellorusi për shkak të kufizimeve të coronavirusit. Ata duan të shkojnë në qytetin qendror ukrainas të Umanit për...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Greqia ka vendosur të mbajë të mbyllur kufirin me Shqipërinë. Ambasada Greke në Shqipëri ka njoftuar se kufiri do të qëndrojë i mbyllur të paktën deri më 30 shtator. Sipas këtij njoftimi lejohet të kalojnë...
Kronika15 Shtator 2020
Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar në pikën kufitare të Hanit të Elezit. I njëjti është arrestuar pasi që kishte kaluar ilegalisht kufirin. “ Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i R. Maqedonisë...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Nga ora 06:00 e ditës së sotme, të gjithë shtetasit e huaj që kanë një test negativ të koronavirusit (PCR) jo më herët se 48 orë, mund të hyjnë në Bosnje-Hercegovinë, njoftoi policia kufitare e...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka kërcënuar Greqinë me “përvoja të dhimbshme” nëse vendi nuk hyn në bisedime me Turqinë mbi pretendimet e diskutueshme territoriale në Mesdheun Lindor. Të dy vendet kanë qenë në...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Vazhdon të thellohet përplasja mes Greqisë dhe Turqisë pas konfliktit për gazin në Mesdheun Lindor. Mediat e huaja raportojnë se forcat e armatosura turke filluan të transportojnë tanke në kufirin me Greqinë.Dy autokolona kamionësh të...
Lajme02 Shtator 2020
Kosovarë të shumtë të cilët ishin nisur drejt Gjermanisë janë detyruar që të presin për më shumë se tri orë sot në kufirin e shtetit të Hungarisë. E gjithë kjo pasi udhëtarëve të cilët ishin...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Vendosja nga Vjena e kontrolleve shëndetësore në kufirin slloven për shkak të koronavirusit ka shkaktuar radhë të gjata edhe gjatë ditës së sotme, ndërkohë që pushuesit kanë pritur deri në 10 orë gjatë kësaj nate,...
Kronika22 Gusht 2020
Policia e Kosovës njofton se mbrëmë rreth orës 21:50, në pikë kalimin kufitar Hani i Elezit një veturë i është shmangur kontrollit kufitar. Dy personat e dyshuar meshkuj shtetas të huaj kanë vazhduar me shpejtësi...
Kronika15 Gusht 2020
Polica e Shqipërisë ka arrestuar kosovarin me iniciale A.K., 37 vjeç, pasi kishte tentuar të udhëtojë në drejtim të Italisë, me dokumente të falsifikuara. Sipas njoftimit të Policisë, rasti ka ndodhur në Durrës. Me rastin...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Dy shqiptarë me shtetësi të Maqedonisë së Veriut janë arrestuar të hënën. Kjo pasi ata dyshohen se kishin kaluar ilegalisht kufirin mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në pikën kufitare në Stançiq. “Të dyshuarit janë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.