Lajme

Kosovarëve u hidhen në kontejnerë gjësendet në kufirin e Hungarisë

Kosovarëve u hidhen në kontejnerë gjësendet në kufirin e Hungarisë
16:38 | 02 Shtator 2020

Kosovarë të shumtë të cilët ishin nisur drejt Gjermanisë janë detyruar që të presin për më shumë se tri orë sot në kufirin e shtetit të Hungarisë.

E gjithë kjo pasi udhëtarëve të cilët ishin në autobusë iu është dashur të dalin jashtë që t’u kontrollohen të gjitha torbat që kishin me vete.

Lexues të Indeksonline të cilët ndodheshin në vendin e ngjarjes kanë bërë të ditur se udhëtarët të cilët kishin me vete më shumë se dy paketime me cigare, iu është dashur të paguajnë nga 100 euro.

“Duhan, speca turshi, suxhuk”, e shumë produkte të tjera të cilat i kishin marrë me vete në rrugën drejtë Gjermanisë i janë hedhur nëpër kontejnerë.

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera