×
 • Lajme
 • Lajme

  Kosovarëve u hidhen në kontejnerë gjësendet në kufirin e Hungarisë

  FrontOnline
  02 Shtator 2020

  Kosovarë të shumtë të cilët ishin nisur drejt Gjermanisë janë detyruar që të presin për më shumë se tri orë sot në kufirin e shtetit të Hungarisë.

  E gjithë kjo pasi udhëtarëve të cilët ishin në autobusë iu është dashur të dalin jashtë që t’u kontrollohen të gjitha torbat që kishin me vete.

  Lexues të Indeksonline të cilët ndodheshin në vendin e ngjarjes kanë bërë të ditur se udhëtarët të cilët kishin me vete më shumë se dy paketime me cigare, iu është dashur të paguajnë nga 100 euro.

  “Duhan, speca turshi, suxhuk”, e shumë produkte të tjera të cilat i kishin marrë me vete në rrugën drejtë Gjermanisë i janë hedhur nëpër kontejnerë.

   

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme12 Prill 2024
  Presidenca e Republikës së Kosovës, njofton se përmes një video-adresim Hillary Clinton, Sekretarja e 67-të e Shtetit të SHBA-ve, do të flas...
  Lajme12 Prill 2024
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se rasti i fundit i femicidit në Kosovë paraqet një rast tjetër të mjerueshëm të...
  Lajme12 Prill 2024
  Dy persona janë përleshur fizikisht mes vete sot në Prishtinë. Sipas faqes “Vrojtuesit e lagjes – Prishtinë”, rasti ka ndodhur në rrugën...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Sibel Halimi, drejtoreshë të Kulturës në Komunën e Prishtinës, ka reaguar për vrasjen e një gruaje sot në Ferizaj. Ajo në një...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Rreth 40 lëshime raketash janë identifikuar duke kaluar nga Libani, tha ushtria izraelite. Në një postim në Telegram, Forcat e Mbrojtjes së...
  Lajme12 Prill 2024
  Në shenj revolte dhe reagimi për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj, Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist, të hënën në orën 17:30...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur sot në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj,...
  Lajme12 Prill 2024
  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë...
  Sport12 Prill 2024
  Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë. Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.