×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bosnja hap kufirin për të huajt, por me test negativ PCR

  FrontOnline
  12 Shtator 2020

  Nga ora 06:00 e ditës së sotme, të gjithë shtetasit e huaj që kanë një test negativ të koronavirusit (PCR) jo më herët se 48 orë, mund të hyjnë në Bosnje-Hercegovinë, njoftoi policia kufitare e vendit të vogël ballkanik.

  Sipas rregullave të reja, pa këtë test, mund të hyjnë vetëm ata që vijnë nga Serbia, Mali i Zi dhe Kroacia, si edhe bashkëshortët dhe fëmijët e tyre të mitur që janë shtetas të vendeve të tjera, nëse hyjnë në Bosnje direkt nga vendet e origjinës, raporton ATSh.

  Po kështu, edhe ekuipazhet e aeroplanëve që kanë Bosnjen si destinacion përfundimtar.

  Edhe transportuesit ndërkombëtarë mund të hyjnë pa provë nëse nuk qëndrojnë më shumë se 12 orë në Bosnje, diplomatët e akredituar si edhe ushtarakët që u përkasin komandave të NATO-s dhe Eufor-it.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një punonjës i Gardës së Republikës së Shqipërisë ka përfunduar në spital me plagë nga arma e zjarrit. Sipas Policisë së Shtetit,...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një punonjës i Gardës së Republikës së Shqipërisë ka përfunduar në spital me plagë nga arma e zjarrit. Sipas Policisë së Shtetit,...
  Të tjera
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se qeverisja e Aleancës e ka ndryshuar Gjakovën dhe jetën...
  Lajme24 Maj 2024
  Ish-presidenti i rajonit spanjoll të Katalonjës, Carles Puigdemont ka kritikuar këtë të premte vendimin e qeverisë së Pedro Sanchezit të Spanjës për...
  Lajme24 Maj 2024
  Kushtrim Xhemaili, zëdhënës i AAK thotë për Front Online se javën tjetër do të vendoset se kur do të mbahet seanca e...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë...
  Kronika24 Maj 2024
  Policia në Pejë sot ka pranuar njё video incizim nga njё qytetar, ku shihet se njё veturё me datё 21.05.2024 bёn tejkalim...
  Lajme24 Maj 2024
  Përderisa Qeveria Kurti duket se nuk po i vlerëson si të denja paraqitjet televizive të Rron Gjinovcit, Krenar Shalës, Sadri Ramabajës e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.