×
Etiketë: hap
Lajme18 Shtator 2020
Sipas presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, rifillimi i dialogut midis Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë ndoshta nuk solli atë që është pritur, por paraqet një hap përpara. “Unë mendoj se është...
Lajme17 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar klubin futbollistik nga Gjilani, “Drita” për fitoren e radhës në kuadër të raundit të dytë kualifikues për Ligën e Evropës. Thaçi ka shkruar se Drita ka treguar lojë...
Lajme17 Shtator 2020
Pala kosovare dhe ajo serbe kanë zhvilluar sot në Bruksel takimin e radhës në nivel ekspertësh me ndërmjetësimin e te dërguarit special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. Tema që është diskutuar sot në...
Lajme15 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se janë afër një hap për të funksionalizuar Spitalin e Podujevës, vendimi për themelimin e së cilit, ishte marrë në vitin 2016 nga ministri i atëhershëm i...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, me të cilin ka biseduar për rëndësinë e jashtëzakonshme të...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Partia japoneze në pushtet, Partia Liberal-Demokrate, e ka përzgjedhur të hënën shefin e saj të kabinetit, Yoshihide Suga, si lider të ri, duke çuar një hap tutje synimin e tij për të zëvendësuar Shinzo Aben...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Nga ora 06:00 e ditës së sotme, të gjithë shtetasit e huaj që kanë një test negativ të koronavirusit (PCR) jo më herët se 48 orë, mund të hyjnë në Bosnje-Hercegovinë, njoftoi policia kufitare e...
Lajme11 Shtator 2020
Shoqata e miqësisë Kosovë-Izrael “Dr. Haim Abravanel” përshëndet marrëveshjen për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Izraelit, duke e vlerësuar si një hap të rëndësishëm në forcimin e marrëdhënieve mes...
Lajme11 Shtator 2020
Komuna e Gjilanit ka konfirmuar se nga e hëna përveç hapjes së shkollave do të hapet edhe biblioteka e qytetit për lexuesit. Ndërkaq ekipet mobile shëndetësore do të jenë të pranishme në këto institucione ku...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka shpallur konkursin për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH). Në njoftim thuhet se kandidatët duhet të kenë eksperiencë në fushat e përcaktuara, “Për...
Lajme06 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj konsideron se Kosova hodhi hap të madh përpara me marrëveshjen në Uashington. Sipas tij, me njohjen e Kosovës nga Izraeli, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshmuan...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Ministria e Jashtme e Izraelit ka njoftuar edhe zyrtarisht për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën dhe për hapjen e ambasadës në Jerusalem. Në komunikatën për media të kësaj ministrie po ashtu njoftohet për zhvendosjen...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, gjatë një interviste në televizionin publik ka përmendur edhe njëherë rëndësinë e njohjes së pavarësisë së vendit nga ana e Izraelit, përcjell Front Online. Ai tha se pret që sa...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.