×
 • Lajme
 • Lajme

  Ilir Meta: Marrëveshja Kosovë – Serbi ndoshta nuk është marrëveshja që është pritur, por është një hap përpara

  FrontOnline
  18 Shtator 2020

  Sipas presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, rifillimi i dialogut midis Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë ndoshta nuk solli atë që është pritur, por paraqet një hap përpara.

  “Unë mendoj se është një marrëveshje e gjerë. Është një marrëveshje që krijon shansin, mundësitë. Nuk është marrëveshje ndoshta që është pritur apo që është ëndërruar, por është një hap përpara që tashmë duhet menaxhuar me shumë vëmendje”, ka deklaruar presidenti Meta lidhur me marrëveshjet e arritura në  shtëpinë e bardhë.

  I ftuar në emisionin “Pa maskë”, presidenti Meta ka thënë se shpreson që qytetarët e Kosovës së shpejti do gëzojnë liberalizimin e vizave dhe se pret angazhim të shtuar në këtë drejtim nga Bashkimi Evropian./24-ore.info

  Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Lajme24 Maj 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, me mundësi për ndonjë reshje të dobët në zona të caktuara, kryesisht...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.