×
Etiketë: meta
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri ka njoftuar se sot është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën. Në një shkrim në Facebook, Tahiri ka shkruar se me të kanë biseduar për zhvillimet në Kosovë e...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Besnik Tahiri po qëndron për një vizitë në Shqipëri, duke zhvilluar kështu një takim me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç ka sqaruar Tahiri temë diskutimi...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti, Ilir Meta, ngriti alarmin për ndërtimin pa kriter të hidrocentraleve në Shqipëri. Duke nënvizuar faktin se Shqipëria ka dendësinë më të lartë të HEC-eve në rajon, kreu i Shtetit me shqetësim tha se nuk...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti, Ilir Meta, ngriti alarmin për ndërtimin pa kriter të hidrocentraleve në Shqipëri. Duke nënvizuar faktin se Shqipëria ka dendësinë më të lartë të HEC-eve në rajon, kreu i Shtetit me shqetësim tha se nuk...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur ditën e sotme 75-vjetorin e themelimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, duke theksuar se mbeten ende gurthemeli i një bashkëpunimi shumëpalësh të bazuar në rregulla, nga i...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Presidenti Ilir Meta, ka folur edhe lidhur me zgjedhjte e 25 prill, të vitit të ardhsëm. Në intervistën “Pa maskë” ai thotë se kryeministri aktual i vendit është në panik andaj bën marrëzira të papranueshme,...
Lajme18 Shtator 2020
Sipas presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, rifillimi i dialogut midis Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë ndoshta nuk solli atë që është pritur, por paraqet një hap përpara. “Unë mendoj se është...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Presidenti Ilir Meta në intervistën “Pa maskë” ka deklaruar se në Shqipëri duhet forcuar shteti ligjor dhe të bëhet e paprekshme kushtetuta e vendit. Sipas tij, konflikti ndërpartiak në Shqipëri është i stisur dhe nuk...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Pas paralajmërimit të Edi Ramës në seancën plenare të 7 shtatorit se duhet një ligj i posaçëm për Presidentin e Republikës, deputetët e tij nuk ndenjën duar kryq. Gazetarja e politikës Elda Menga raporton se...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot datën e zgjedhjeve Parlamentare të vitit 2021.Në dekretin e tij u vendos data 25 prill, si dita kur shqiptarët do të duhet t’i drejtohen kutive të votimit...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi mes Ramës dhe Metës, për sa u përket diskutimeve mbi datën e zgjedhjeve elektorale. Gazetati Top Channel Muhamed Veliu mëson detaje nga ajo çfarë krye-socialisti Edi Rama ka folur me presidentin Meta...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka nisur konsultimet me partitë politike për datën e zgjedhjeve të Përgjithshme parlamentare 2021. Në dokumentin e siguruar nga Top Channel, Presidenti Meta ka kërkuar që të premten të nisin...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Zgjedhjet e 30 gushtit janë një mundësi e shkëlqyer për të gjithë qytetarët e Malit të Zi, për të forcuar akoma më shumë perspektivën evropianë të vendit të tyre”, deklaroi sot Presidenti i Shqipërisë, Ilir...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.