×
Etiketë: marrëveshja
Lajme30 Shtator 2020
Ambasadori i ShBA’ve në Beograd, Anthony Godfrey, ka thënë se Marrëveshjen e Washingtonit e sheh si zotim politk dhe jo si një marrëveshje ligjërisht të obligueshme sepse idea për një normalizim ekonomik është e rëndësishme...
Ekonomi26 Shtator 2020
Drejtori Ekzekutiv i Dhomës Amerikane Ekonomike, Arjan Zeka komentoi rëndësinë e marrëveshjes së nënshkruar më 4 shtator mes Kosovës dhe Serbisë në SHBA. Ai tha se në fillim të këtij viti, Dhoma Amerikane në Kosovë...
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se dikë e pengoi mundësia e arritjes së marrëveshjes në Uashington në muajin qershor. E sipas, tij andaj edhe iu publikua propozimaktakuza nga...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka nisur ditën e enjte me vizitë në Komunën e Deçanit. Me këtë rast, Ministria e Shëndetësisë dhe Komuna e Deçanit sot nënshkruan marrëveshje për financimin dhe ndërtimin e...
Lajme24 Shtator 2020
Më 4 shtator të këtij viti Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje në Uashington, e që për Lëvizjen Vetëvendosje, e njëjta është firmosur nga një grup jo legjitim dhe jo kompetent. Nënkryetarja e kësaj...
Lajme22 Shtator 2020
Të hënën është nënshkruar marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës për nxitjen e investimeve,e ku zyrtarët amerikanë kanë premtuar mbi 1 miliardë dollarë investime për projektin e “Autostradës së paqes”, hekurudhave dhe...
Lajme21 Shtator 2020
Delegacioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka nënshkruar marrëveshje ekonomike me kryeministrin Avdullah Hoti, shkruan Front Online. Prezent gjatë nënshkrimit të marrëveshjes ka qenë edhe presidenti Hashim Hashim Thaçi dhe kryekuvendarja Vjosa Osmani. Kujtojmë...
Lajme19 Shtator 2020
Marrëveshja finale Kosovë-Serbi po shihet si vështirë e arritshme gjatë viti. Dallimet e mëdha ndërmjet dy shteteve po konsiderohen si rrugë e gjatë për të ardhur tek pika finale e njohjes reciproke. Përkundër intensitetit të...
Lajme18 Shtator 2020
Sipas presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, rifillimi i dialogut midis Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë ndoshta nuk solli atë që është pritur, por paraqet një hap përpara. “Unë mendoj se është...
Lajme17 Shtator 2020
Është nënshkruar memorandum bashkëpunimi në mes të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Instituti Albanologjik. Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi tha se bashkëpunimi do të jetë për promovimin e trashëgimisë kulturore,...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme...
Lajme16 Shtator 2020
Isa Mustafa, kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, thotë se marrëveshja e firmosur në Washington është në dobi të gjithë rajonit pasi lidhet me zhvillimin e infrastrukturës në Kosovë, Serbi, Shqipëri dhe vende të tjera....
Lajme16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministrja që vjen nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka treguar se ka qenë në komunikim të vazhdueshëm me liderin e partisë së saj Fatmir Limaj gjatë kohës sa ishte pjesë e delegacionit të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.