×
Etiketë: Serbi
Lajme28 Shtator 2020
Emisari special për dialogun, Richard Grenell ka deklaruar sot se administrata e ish-presidentit Barack Obama ka injoruar çështjen Kosovë-Serbi. Duke folur për PSCP.tv, ish-ambasadori amerikan tha se deri te marrëveshja e 4 shtatorit erdhi pasi...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore serbe kanë publikuar të dhënat më të reja rreth gjendjes me pandeminë. Në 24 orët e fundit, 72 pacientë të tjerë janë infektuar me coronavirus në Serbi. Fatkeqësisht, një person ka humbur jetën...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Ambasadori i ri i Izraelit në Serbi, Jahel Vilan ka thënë se Izraeli ende nuk e ka njohur teknikisht Kosovën, por ka theksuar se procesi i njohjes është duke vazhduar dhe as që mund të...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar masakrën e Abrisë së Epërme ku u vranë 23 anëtarë të familjes Deliu. Ai ka thënë se kjo është një nga 400 masakrat e shtetit të Serbisë për...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Një aeroplan është rrëzuar në mëngjesin e sotëm mbi Serbi. Raportohet se aeroplani është rrëzuar në afërsi të Loznicës, konkretisht në zonën e fshatit Brasina. Nuk ka asnjë informacion deri më tani se i cilës...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
1 i vdekur e 83 të infektuar me Covid-19 në Serbi Një person ka vdekur si pasojë e inefktimit me Covid-19 në Serbi gjatë 24 orëve të fundit. Nga 6 mijë e 663 njerëz sa...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Shefi i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim dhe Financa (DFC) në Beograd, John Jovanoviq, do të vizitojë Kosovën sot, konfirmoi Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi. “Falënderoj Radio Televizionin e Serbisë...
Lajme23 Shtator 2020
Drejtori i Zyrës së Protokollit të Shtetit, Orhan Hajrizi, ka folur rreth asaj se pse nuk është organizuar një darkë për delegacionin amerikanë të DFC-së që ka ardhur në Kosovë bashkë me të dërguarin e...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq është takuar me delegacionin amerikan të Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar(DFC) në lidhje me investimet potenciale të kësaj korporate në Kosovë....
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Realizimi i njërës prej pikave më të rëndësishme të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar në Uashington, fillon sot në Serbi, me mbërritjen e delegacionit të Korporatës Financiare të...
Lajme22 Shtator 2020
Realizimi i njërës prej pikave më të rëndësishme të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar në Uashington, fillon sot në Serbi, me mbërritjen e delegacionit të Korporatës Financiare të...
Lajme21 Shtator 2020
Pas qëndrimit në Kosovë, emisari special i presidentit Donald Trump për dialogun, Richard Grenell ka arritur sonte për një vizitë në Beograd. Ai dhe pjesa tjetër e delegacionit të qeverisë amerikane, në aeroportin e Beogradit...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Emisari Special i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë do të vijnë të hënën në Kosovë. Ky delegacion, përveç Kosovës, pritet të vizitojë edhe Serbinë, Greqinë e Izralein. T7...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.