Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

  FrontOnline
  16 Mars 2023

  Nesër në disa zona të vendit do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, kjo do të ndodhë si rezultat i punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit nga ekipet e KEDS.

  Më poshtë mund të gjeni orarin e ndërprerjeve në rajonin e Prishtinës dhe të Gjakovës.

  Prishtinë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10kV Fushë-Kosova do të ndërprehet:

  TS 10/04kV Lismir Gojnovcët (kodi: 15018006052) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Lismir (Gojnovcët).

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i rrjetit te vjetër 0.4 kV.

  Gjakovë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga NS 110/35/10 kV] Rahoveci do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Opterusha  (kodi: 82000010)  nga ora 16:00 deri ora  17:00.

  Vendet: fshatrat: Bellacërkë, Brestoc, Celinë, Hoçë e Vogël, Hoçë e Madhe, Nagavc, Opterushë, Hoca e Madhe dhe Zoçishtë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrimi i shtyllës së tensionit të mesëm.

  2.

  Nga TS 35/10 kV Xërxa do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Denji (kodi 82081007) prej orës 10:30 deri ora  15:00

  Vendet: fshatrat: Çifllak, Denjë, Dobidol, Guri Kuq, Kaznik, Kramovik, Polluzhë, Rakovinë dhe Ratkoc (një pjesë).

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- ndërrimi i   shtyllave të tensionit të mesëm.

  * * *

  Punime në projekte investive

  1.

  TS 35/10 kV Gjakova 1 do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Beci (kodi: 80080010) prej orës 08:00 deri në ora 17:00

  Vendet: fshatrat: Bec, Janosh, Lugbunari, Novosellë e Epërme, Novosellë e Poshtme, Osek Pashë, Palabardhë, Qerim, Sopot, Trakaniq dhe rruga Mark Malota (një pjesë).

  Arsyeja: Projekte investive, demontimi i transformatorëve të vjetër, montimi i transformatorëve të rinj, ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm, demontimi i konzollave të vjetra në kuadër të LOT 10 Feeder 1 Gjakovë.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.