×
Etiketë: hap
Lajme25 Qershor 2020
epartamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar me nje qendrim pas akzuave te ngritura nje dite me pare ndaj presidentit te Kosoves, Hashim Thaçi.dash Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se...
Lajme23 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Në Kosovë, Armend Zemaj, ka thënë se është marrë vendimi i hapjes së Aeroportit Ndërkombëtar të Kosovës “Adem Jashari”. “ Aeroporti u hap, mirësevjen mërgatë!”, thotë Zemaj. “E morëm vendimin e shumëpritur.”...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Pas më shumë se 4 muajsh, Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi që t’i hap kufijtë për lëvizje të lirshme për qytetarët. Sot shumë funksionarë i shpërndanë në Facebook disa informacione me të hollësishme se...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka kërkuar nga Qeveria që urgjentisht të hapen kufijtë dhe të hiqen ndalesat dhe kushtet e vendosura nga kompetentët, siç janë testi negativ PCR jo më i vjetër...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Duke nisur nga dita e sotme Maqedonia e Veriut ka hapur të gjitha vendkalimet kufitare. Përjashtim bëjnë aeroportet. Megjithatë, edhe pse kufijtë u hapën, në fuqi mbeten masa sigurie për të kaluar. Kështu, për të...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhje mori vendim që më 17 qershor të hapen të gjitha vendkalimet kufitare në vend me zbatim të masave aktive, që do të thotë se gjatë hyrjes në Maqedoni...
Lajme15 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka mirëpritur ftesën e emisarit amerikan për dialogun Richard Grenell që procesi i bisedimeve me Serbinë të vazhdojë më 27 qershor në Uashington. Ai në një postim në Twitter ka...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Britani hodhi një hap të madh sot me hapjen e dyqaneve pas tre muajsh izolimi e shumë prej tyre, kanë ofruar ulje deri në 70%. Joshja nga ofertat megjithatë bëri që distancimi social të harrohej...
Vip11 Qershor 2020
Atletja e njohur Klodiana Shala ishte sot e ftuar në emisionin “Ftesë në pesë”. Ajo foli për jetën e saj personale duke zbuluar se lidhja e mëparshme nuk i ka shkuar dhe aq mirë. Klodiana...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.