×
Etiketë: hap
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka deklaruar se rruga Deçan-Plavë duhet të ndërtohet, pasi sipas tij ajo hap mundësi të reja për qytetarët. Në një postim në Facebook, Krasniqi shkruan se...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Mali i Zi nga nesër do të hap kufirin për Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Boban Mugoša. Vendimi do të vlejë për të gjitha vendet e rajonit,...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket masave të ruajtjes së shëndetit publik nga koronavirusi. Në këtë dekret është parashikuar të shtyhen limitet...
Front TV07 Gusht 2020
Të premten, FSK-ja, ka hapur konkursin për rekrutimin e ushtarëve të rinj. Në të do të pranohen, siç thotë gjenerali Rrahman Rama, 400 ushtarë të rinj. Punën ata do ta fillojnë në muajin janar. https://frontonline.net/gjeneral-rama-ushtria-e-gatshme-ne-rast-te-shpalljes-se-gjendjes-se-jashtezakonshme/...
Lajme06 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi dhe ushtruesi i detyrës së kryeshefit të KRU “Prishtina”, Sokol Xhafa, kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi për Projektin e Trajtimit të Ujërave të Zeza në Prishtinë. Qëllimi...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Pas gati dy vjet prej se u rrëzua ura e Gjenovës në Itali, e cila vrau 43 njerëz, një strukturë e re u hap të hënën, mirëpo të afërmit e viktimave nuk kanë pranuar të...
Kronika31 Korrik 2020
Një person nga Suhareka i konfirmuar pozitiv me koronavirus ka dalë në qytet dje gjatë ditës, raporton Gazeta Express. Madje, i njejti sipas Policisë së Kosovës ka hyrë në zyrat e një banke të kësaj...
Lajme27 Korrik 2020
Në mungesë të kuorumit, dështon edhe një hap për rishikimin e buxhetit Në mungesë të kuorumit në mbledhjen e Komisionit për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim nuk është shqyrtuar Projektligjin për plotësimin...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Turma të njerëzve janë mbledhur në Stamboll, pasi lokacioni Hagia Sophia u hap për lutjet e së premtes për herë të parë që kur autoritetet turke vendosën se ky objekt mund të shndërrohej në xhami....
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Turma të njerëzve janë mbledhur në Stamboll, pasi lokacioni Hagia Sophia u hap për lutjet e së premtes për herë të parë që kur autoritetet turke vendosën se ky objekt mund të shndërrohej në xhami....
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka deklaruar se ftesa për të qenë dëshmitar në Hagë për Ali Ahmetin nuk ishte befasi, sepse të gjitha personalitetet që ndërtuan dhe kontribuan për UÇK-në, tashmë janë...
Lajme23 Korrik 2020
Oda Ekonomike e Kosovës mirëpriti miratimin e projektligjit për rimëkëmbjen ekonomike, nga Qeveria e Republikës të Kosovës. I njëjti projektligj duhet të miratohet edhe nga Kuvendi i Republikës të Kosovës, në mënyrë që t’i hapet...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Bosnje dhe Hercegovina do të hapë kufijtë e saj për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe të zonës Shengen. Gjatë hyrjes në territorin e Bosnjës, udhëtarët nga këto vende, duhet të posedojnë një test negativ për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.