×
Etiketë: hap
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Kryeministri i Izreaelit, Benjamin Netanyahu ka lëshuar një reagim për marrëveshjen e djeshme të arritur në Bruksel,  pjesë e së cilës është edhe njohja reciproke mes Kosovës dhe Izraelit. “Javë e mirë”, ka shkruar ai...
Lajme05 Shtator 2020
Izraeli është shteti më i fundit që ka njohur realitetin e ri në Ballkan – pavarësinë e Kosovës. Kjo ka ardhur pas normalizimit të marrëdhënieve ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, ku zyrtarët e të dyja...
Lajme04 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka thënë se marrëveshja ekonomike që u nënshkrua sot në Shtëpinë e Bardhë nga Kosova e Serbia, është një hap i jashtëzakonshëm drejt normalizimit të plotë...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç e ka cilësuar marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhe, si një hap drejt stabilizimit të rajonit. Në llogarinë e tij në Twitter, Gjukanoviç ka thënë...
Lajme04 Shtator 2020
Sot në Shtëpinë e Bardhë në Uashington është arritur marrëveshja  ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Online. Pas takimit kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha se marrëveshja e sotme duhet të shihet si hap...
Lajme04 Shtator 2020
Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka deklaruar sot se Kosova do ta hapë Ambasadën në Jerusalem(Izrael), duke e bërë kështu vendin e marë mysliman që e bënë një veprim të tillë, raporton Reuters, transmeton Front Online....
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti serb, Aleksandër Vuciq ka folur për New York Times pas nënshkrimit të marrëveshjes me Kosovën në Shtëpinë e Bardhë. Sipas presidentit të Serbisë, ky është një hap i madh për dyja vendet. Ai ka...
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka patur takime me kryetarët e degëve të AAK-së nga e gjithë Kosova. Haradinaj ka bërë të ditur se i ka informuar ata në lidhje...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
New York mund të jetë qyteti i parë amerikan, nga qytetet e mëdha që do të hap shkollatë për nxënësit. Sipas planeve të reja të autoriteteve atje parashihet që fëmijët të kthehen sërish në shkolla...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Qyteti prej nga nisi e gjithë pandemia COVID-19 dhe më i godituri në Kinë, Wuhani, do të rihapë të gjitha shkollat dhe çerdhet të martën, kanë bërë të ditur autoritetet. Rreth 2842 institucione arsimore në...
Lajme27 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka hapur mbi 1 mijë e 700 raste ndaj qytetarëve të cilët nuk i kanë respektuar masat e Qeverisë për mbrojtje ndaj Covid 19. Distanca e mos mbajtja e maskës ka bërë...
Lajme24 Gusht 2020
Takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili është paralajmëruar të mbahet më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë në Uashington, pritet të jetë një hap drejt një...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Maska sanitare të detyrueshme nga 6 vjec e sipër për të gjithë nxënësit e shkollave italiane të të gjitha niveleve e në çdo ambient do të jetë rregulli bazë në ciklin shkollor 2020-2021 për t’u...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.