[wp-story]

Lajme

Thaçi për triumfin e Dritës kundër Sileksit: Hap historik për futbollin e Kosovës

Thaçi për triumfin e Dritës kundër Sileksit: Hap historik për futbollin e Kosovës
23:09 | 17 Shtator 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar klubin futbollistik nga Gjilani, “Drita” për fitoren e radhës në kuadër të raundit të dytë kualifikues për Ligën e Evropës.

Thaçi ka shkruar se Drita ka treguar lojë të shkëlqyer kundër Sileksit.

Ai e konsideron këtë hap historik për futbollin e Kosovës dhe Dritën.

Ky është postimi i tij:

Kampioni i Kosovës, “Drita”, pas një loje të shkëlqyer kundër “Sileksit” të Maqedonisë së Veriut sonte, kaloi në rrethin e tretë të Ligës së Evropës. Një hap historik për klubin nga Gjilani dhe për futbollin e Kosovës. HTH.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera