×
Etiketë: bosnja
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Pas seancës së sotme të rregullt të Presidencës së BeH dhe dy seancave të jashtëzakonshme, anëtari i këtij institucioni shtetëror, Zhelko Komshiq ka bërë të ditur se ai dhe kryetari i Presidencës së Bosnjës Shefik...
Lajme17 Shtator 2020
Në Sarajevë sot pritet të debatohet për njohjen e Kosovës dhe lëvizjen e Ambasadës së Bosnjë e Hercegovinës nga Tel Avivi në Jerusalem. Në takimin e rregullt të Presidencës do të diskutohet edhe kriza e...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Nga ora 06:00 e ditës së sotme, të gjithë shtetasit e huaj që kanë një test negativ të koronavirusit (PCR) jo më herët se 48 orë, mund të hyjnë në Bosnje-Hercegovinë, njoftoi policia kufitare e...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Anëtari serb i Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, tha se ky vend nuk do ta njohë Kosovën. Milorad Dodik theksoi për RTRS se “Serbia nuk e njohu pavarësinë e vetëshpallur të Kosovës dhe...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Në Bosnje dhe Hercegovinë, 303 raste të reja të infektuarish me coronavirus u raportuan të premten. Në federatën boshnjake, 1122 mostra u testuan në 24 orët e kaluara, me infeksion u konfirmuan 178 persona, ndërsa...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Në Bosnjë e Hercegovinë sot sërish është shpallur gjendje e epidemisë, me qëllim të veprimit më efikas që të parandalohet përhapja e koronavirusit. “Shpallja e epidemisë së Covid-19 në të gjithë territorin e Federatës së...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Bosnja e Hercegovina ka bllokuar ardhjen në këtë vend të diplomatit rus, Vladislav Filipovit, për shkak të spiunazhit, shkruan gazeta boshnjake “Dnveni avaz”. Kjo gazetë pohon se kjo i është konfirmuar nga shumë burime të...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Dushan Janjiq vlerëson se Rusia dëshiron një zgjidhje për Kosovën ku do të ishin në paketë edhe ato për Bosnjë-Hercegovinën dhe Ukrainën. Kështu, Janjiq, drejtor i Forumit për marrëdhënie etnike, i ka komentuar deklaratat e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.