×
Etiketë: takon
Ekonomi01 Tetor 2020
Kryeministri Hoti së bashku me ministrin Besian Mustafa kanë takuar drejtuesit e Shoqatës së Prodhuesve të Verërave në Kosovë “Enologjia”,transmeton Front Online. Në këtë takim Hoti shprehi përkrahjen e këtij sektori,duke përmendur kështu dyfishmin e...
Lajme30 Shtator 2020
Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka realizuar takim pune me drejtorin e SHSKUK, Valbon Krasniqi dhe bordin përcjellës. Kryetarja e Komisionit, Albena Reshitaj me një status në Facebook ka treguar temat e diskutimit në...
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë, Jorn Rohde të cilit i ka uruar mirëseardhje në Kosovë dhe njëkohësisht i ka ofruar bashkëpunim të ngushtë. Përmes...
Lajme29 Shtator 2020
Kreu i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, bashkë me Nuredin Lushtakun kanë vizituar familjen e kryetarit të OVL’së së UÇK’së, Hysni Gucatit, i cili tashmë gjendet në Hagë. Jashari ka treguar se kanë biseduar për...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka takuar homologun e tij gjerman, Michael Roth. Cakaj ka njoftuar se të dy kanë shprehur fuqishëm nevojën që Kosovën t’i liberalizohen vizat. “Shqipëria ka bërë...
Lajme28 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Prishtinë, Thomas Kolly, me të cilën ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë e rajon, marrëveshjen e...
Lajme26 Shtator 2020
Delegacioni i Korporatës Zhvillimore Financiare (DFC) të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i kryesuar nga Caleb McCarry, këshilltar i kryeshefit ekzekutiv të DFC, John Jovanovic, drejtor menaxhues për rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe Egjeut në...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi priti në takim sot përfaqësuesit e Korporatës Financiare të SHBA-së për Zhvillim Ndërkombëtar (DFC), Caleb McCarry, Brian Martalus dhe John Jovanovic, bashkë me ambasadorin...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri e ka takuar presidentin e Shqipërisë Ilir Meta me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Shqipëri dhe Kosovë. Tahiri përmes një postimi në Facebook ka thënë se “lidershipi në Shqipëri dhe...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti iu është përgjigjur edhe njëherë kreut të AAK’së, Ramush Haradinajt që tha se kjo qeveri mund të rrëzohet nëse ai nuk votohet për President. Hoti në një konferencë për media ka thënë...
Lajme22 Shtator 2020
Kryesuesi i Komisionit për Integrime Evropiane, Ismet Beqiri ka pritur sot në takim shefin e ri të Zyrës dhe Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog. Beqiri tha se Szunyog e uroi për postin...
Lajme21 Shtator 2020
Përgatitjet për fillimin e zbatimit të Ligjit për Zyrtarët Publikë dhe realizimi i procedurave teknike përmes Sistemit të menaxhimit të burimeve njerëzore, ka qenë temë diskutimi në takimin e sotëm ndërmjet ministrit të Punëve të...
Lajme21 Shtator 2020
Përfaqësuesi Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, sot ka takuar ministrat e Jashtëm të Austrisë, Republikës së Çekisë, Hungarisë, Sllovakisë dhe Sllovenisë, me të cilët ka diskutuar për procesin e dialogut në mes...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.