Lajme

Beqiri takon Szunyog, dakordohen për bashkëpunim në procesin e integrimit të Kosovës në BE

Beqiri takon Szunyog, dakordohen për bashkëpunim në procesin e integrimit të Kosovës në BE
17:59 | 22 Shtator 2020

Kryesuesi i Komisionit për Integrime Evropiane, Ismet Beqiri ka pritur sot në takim shefin e ri të Zyrës dhe Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog.

Beqiri tha se Szunyog e uroi për postin e ri, si dhe e njoftoi me punën e Komisionit për Integrime Evropiane si dhe me obligimet të cilat komisioni i ka në procesin e integrimit që ndërlidhen me mbikëqyrjen e zbatimit të MSA-së dhe ERA-s.

“Në fund të takimit të dy u dakorduam për të vazhduar bashkëpunimin, me qëllim të avancimit të procesit të integrimit të Kosovës në BE”, tha ai.

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera