×
Etiketë: Bashkëpunim
Lajme27 Shtator 2020
Avokati i OVL të UÇK-së Tomë Gashi është deklaruar pas arrestimit të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se kryetari dhe nënkryetari i OVL të UÇK-së nuk kanë...
Lajme24 Shtator 2020
Administrata Tatimore e Kosovës dhe Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit në muajin maj 2020, kanë nënshkruar një memorandum të bashkëpunimit, përmes së cilit mundësohet komunikimi i drejtpërdrejt, i vazhdueshëm dhe i pandërprerë ndërmjet ATK-së dhe...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri e ka takuar presidentin e Shqipërisë Ilir Meta me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Shqipëri dhe Kosovë. Tahiri përmes një postimi në Facebook ka thënë se “lidershipi në Shqipëri dhe...
Lajme24 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot përmes një letre zyrtare i është drejtuar kreut të Kuvendit të Izraelit, Yariv Levin, të cilit i ka kërkuar takim dhe një video-bisedë për të diskutuar rreth...
Lajme23 Shtator 2020
Pas takimit të përbashkët të Odës Ekonomike të Kosovës dhe asaj amerikane, kryeministri i vendit Avdullah Hoti tha se ky takim është në vazhdën e bashkëpunimit që ka me bizneset, raporton Front Online. Kryetari i...
Ekonomi23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka nisur takimin me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi dhe atë të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), Arian Zeka. Ky takim vjen pas pjesëmarrjes së...
Lajme22 Shtator 2020
Kryesuesi i Komisionit për Integrime Evropiane, Ismet Beqiri ka pritur sot në takim shefin e ri të Zyrës dhe Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog. Beqiri tha se Szunyog e uroi për postin...
Lajme05 Shtator 2020
Ambasadori i Italisë në Kosovës, Nicola Orlando ka takuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, me të cilën ka rishikuar zhvillimet aktuale dhe nismat e fundit në luftën e përbashkët kundër coronavirusit. Kështu ka...
Lajme01 Shtator 2020
Ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj, ka uruar homologun e tij nga Maqeonia e Veriut,Venko Filipçe, për rizgjedhjen në krye të Ministrisë së Shëndetësisë. “Ju lusim të pranoni urimet e mia më të përzemërta me rastin...
Lajme28 Gusht 2020
PDK është opozitë konstruktive në tema e çështje të mëdha e të rëndësishme për vendin. Kështu ka deklaruar Sejdi Hoxha deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK-së, në RTK. Tutje ai shtoi se...
Lajme06 Gusht 2020
Drejtori i Zyrës për Komunikim në Partinë Demokratike të Kosovës, Bashmir Xhemaj, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje i ka kërkuar bashkëpunim subjektit të cilit ai i takon. Kështu është shprehur ai në llogarinë e tij...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se si pasojë e pandemisë së coronavirusit është prekur ekonomia e rajonit, andaj, sipas tij, duhet një plan praktik për integrimin ekonomik të rajonit. “Besoj fuqishëm që pandemia na...
Lajme24 Korrik 2020
Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, njoftoi se është takuar me ushtruesin e detyrës së ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Philip Reeker, ku tregoi se foli me të për një...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.