Lajme

Lajçak takohet me Reeker, flasin për bashkëpunim rreth dialogut Kosovë-Serbi

Lajçak takohet me Reeker, flasin për bashkëpunim rreth dialogut Kosovë-Serbi
19:52 | 24 Korrik 2020

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, njoftoi se është takuar me ushtruesin e detyrës së ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Philip Reeker, ku tregoi se foli me të për një bashkëpunim rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

“Në fund të kësaj jave u takova me ushtruesin e detyrës së ndihmës sekretarit të shtetit Phil Reeker. Ne diskutuam për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe bashkëpunimin tonë të ngushtë në dialogun Beograd-Prishtinë”.

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera