×
Etiketë: lajçak
Lajme24 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se takimi i nivelit të lartë në mes të përfaqësuesve të këtyre dy vendeve do të zhvillohet të hënën në...
Lajme21 Shtator 2020
Përfaqësuesi Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, sot ka takuar ministrat e Jashtëm të Austrisë, Republikës së Çekisë, Hungarisë, Sllovakisë dhe Sllovenisë, me të cilët ka diskutuar për procesin e dialogut në mes...
Lajme17 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka postuar fotografi me negociatorët Skender Hyseni dhe Marko Gjuriq nga takimi i sotëm në Bruksel, raporton Front Online. Ai në rrjetin social Twitter, ka...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se Hoti dhe Vuçiq janë pajtuar që negociatorët e dy shteteve në nivelin e ekspertëve të diskutojnë zgjidhjen e pronave të përbashkëta dhe...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Ndonëse në Kosovë shumëkush tha se administrata e Trumpit dhe Bashkimi Evropian janë në një lloj “përplasjeje” për çështjen e Kosovës, kjo nuk duket të jetë aspak kështu. Madje, duket se emisari special i SHBA-ve...
Lajme07 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka thënë të hënën se në dialogun e zhvilluar mes përfaqësuesve të këtyre dy shteteve në Bruksel, është arritur përparim i plotë në diskutimet rreth...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë ditës së sotme është takuar me Mathew Palmer, Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor të SHBA-së, dhe me Miroslav Lajçak, të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Negociatat të ndërmjetësuara nga BE për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, mund të përfundojnë me një marrëveshje brenda muajve, sipas të dërguarit të BE-së, Miroslav Lajçak. Negociatat që u ndërprenë në 2018, por...
Lajme28 Gusht 2020
Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve dhe shkëmbimit të territoreve mes dy vendeve s’është në agjendën e dialogut që ai ndërmjetëson....
Lajme28 Gusht 2020
Lobi Rajonal i Grave të Evropës Juglindore që drejtohet nga ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, kanë publikuar letrën që kanë marrë sot nga Përfaqësuesi Special i BE’së për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë. Në këtë...
Lajme27 Gusht 2020
I dërguari i Posaçëm i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka postuar disa fotografi të takimit me përfaqësuesit e dy shteteve në nivelin e ekspertëve, Skender Hysenin dhe Marko Gjuriqin. Diplomati sllovak ka shkruar...
Lajme27 Gusht 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka përfunduar takimin në Bruksel me Përfaqësuesin Special të BE-së për Dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak. Para Gjuriqit, Lajçak kishte...
Lajme24 Korrik 2020
Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, njoftoi se është takuar me ushtruesin e detyrës së ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Philip Reeker, ku tregoi se foli me të për një...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.