×
Etiketë: dialogut
Lajme29 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë Beogradi është absolutisht gjithmonë i gatshëm për një dialog me Prishtinën, por që ka probleme serioze në dialog. Sipas tij përfaqësuesit e Prishtinës...
Lajme26 Shtator 2020
Partitë opozitare në Kosovë kërkojnë nga qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti që ta ndërpresë dialogun me Serbinë, para se të arrihet konsensus nacional për këtë çështje. Dy partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike...
Lajme24 Shtator 2020
Ministrja e Drejtësisë dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla është takuar sot me ambasadorin britanik, Nicholas Abbott. Kryediplomatja kosovare, përmes një postimi në Facebook, tha se në këtë takim u diskutua për zhvillimet e fundit politike. “Shkëmbyem...
Lajme24 Shtator 2020
Mbajtja e raundit të radhës të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i planifikuar të mbahet më 28 shtator në Bruksel, është në pikëpyetje. Shkak për këtë është raportuar të jetë refuzimi i institucioneve të Prishtinës...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i bëri thirrje sot Greqisë që të mos e çojë sërish dëm mundësinë për dialog, ndërkohë që të dy vendet kanë zgjedhur të ulin tensionet mes tyre për krizën në...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Raundi i radhës i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i planifikuar të mbahet më 28 shtator në Bruksel është vënë në pikëpyetje për shkak të refuzimit të institucioneve të Prishtinës për të diskutuar për Asociacionin...
Lajme19 Shtator 2020
Komisioni Evropian nuk ka pranuar të komentojë mbi deklaratat e palëve të bëra në lidhje me temat e preferuara të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. E as mbi kërcënimet e kryenegociatorit serb Marko Gjuriç se...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ja çfarë duhet të dini rreth rregullave të fundit për të udhëtuar në Gjermani nga jashtë Evropës Banorët e vendeve të BE, plus Mbretëria e Bashkuar, Islanda dhe Norvegjia janë në gjendje të udhëtojnë lirisht...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti gjatë raportimit për dialogun në Kuvendin e Kosovës, i është përgjigjur deklaratave të presidentit Hashim Thaçi dhe opozitës të cilët e cilësuan si të rrezikshme marrëveshjen e arritur në Washington, raporton Front...
Lajme17 Shtator 2020
Delegacioni i Beogradit i udhëhequr nga drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, u takua me emisarin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak në Bruksel. Pas takimeve bilaterale të...
Lajme16 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në rrjetin e tij social facebook, ka thënë se udhërrëfyes i dialogut është Kushtetuta e Republikës së Kosovës, transmeton Front Online. Shkrimi i tij i plotë: Udhërrëfyes...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen e PDK-së...
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori i BE’së, në Kosovë, Tomas Szunyog ka takuar sot kreun e PDK’së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Szunyog ka thënë se në takimin me Veselin e ka pyetur për qëndrimin e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.