×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Erdogan paralajmëron Greqinë: Mos e ço dëm mundësinë e dialogut

  FrontOnline
  23 Shtator 2020

  Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i bëri thirrje sot Greqisë që të mos e çojë sërish dëm mundësinë për dialog, ndërkohë që të dy vendet kanë zgjedhur të ulin tensionet mes tyre për krizën në Mesdheun Lindor.

  “Shpresoj që mundësia dhënë diplomacisë të mos shkojë sërish dëm nga Greqia”, tha Erdogan gjatë një videokonference me presidenten e KE-së, Ursula von der Leyen, sipas presidencës turke.

  Ankaraja dhe Athina njoftuan të martën rinisjen e ardhshme të negociatave dypalëshe, pas disa javësh tensioni në Mesdheun Lindor, ku të dy vendet po luftojnë për zona potencialisht të pasura me gaz natyror.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një punonjës i Gardës së Republikës së Shqipërisë ka përfunduar në spital me plagë nga arma e zjarrit. Sipas Policisë së Shtetit,...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një punonjës i Gardës së Republikës së Shqipërisë ka përfunduar në spital me plagë nga arma e zjarrit. Sipas Policisë së Shtetit,...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Armenia ia ka kthyer Azerbajxhanit katër fshatra kufitare, të cilat i kishte marrë nën kontroll dekada më parë. Ky njoftim, që u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Armenia ia ka kthyer Azerbajxhanit katër fshatra kufitare, të cilat i kishte marrë nën kontroll dekada më parë. Ky njoftim, që u...
  Lajme24 Maj 2024
  Valentina Bunjaku nga LDK thotë për Front Online se dështimi i seancës së sotme për qeverisjen “Kurti” dhe më pas votimin e një rezolute...
  Sport24 Maj 2024
  Simone Inzaghi është shpallur trajneri i këtij sezoni në Serie A, pasi arriti fitimin e titullit me Interin. Zi kaltrit ishin shumë...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Në vendet e Bashkimit Evropian në muajin prill janë regjistruar 913.995 vetura të reja. Kjo është 13.7 për qind më shumë se...
  Kronika24 Maj 2024
  Dy persona janë lënduar si pasojë e një vetaksidenti në rrugën Shtime – Prizren, ku një kamion është rrokullisur. Zëdhënësi i policisë...
  Lajme24 Maj 2024
  Ish-kryetari i Prishtinës dhe ish-nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka folur për zhvillimet politike në Qeverinë Kurti. Ahmeti tha se Kosova...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.