×
Etiketë: mos
Lajme30 Shtator 2020
Punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës do të protestojnë më 3 tetor para Kuvendit të Kosovës për të kërkuar që të lejohet tërheqja e një pjese të Trustit Pensional, sipas propozimit të Qeverisë për pakon...
Lajme30 Shtator 2020
Deputeti i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, Etem Arifi, sot iu është dorëzuar organeve të drejtësisë dhe do të shkojë në vuajtje të dënimit për një vit e tre muaj për shkak se mashtroi me...
Lajme29 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit ka ndodhur një aksident trafiku dhe 6 me të lënduar si dhe 31 aksidente trafiku me dëme materiale. Vetëm brenda 24 orëve, 482 gjoba janë shqiptuar për qytetarët që nuk...
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm. IHK njofton se do të ketë reshje shiu, ndërsa shtrirja e reshjeve kuptohet nuk do të jetë uniforme në gjithë vendin...
Lajme28 Shtator 2020
I pyetur se a është dashur të publikohen dosjes e Speciales nga krerët e OVL-së së UÇK-së, avokati Skender Musa tha se së pari dosjet nuk është dashur të rrjedhë nga Gjykata Speciale, pasi që...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, pas takimit të Komitetit për vlerësim dhe koordinim të situatës lidhur me COVID-19, tha se tashmë ka një situatë më të qetë epidemiologjike, por paralajmëroi se do të tregohen të...
Lajme26 Shtator 2020
Dega e OVL UÇK-së në Fushë Kosovë ka bërë thirrje për respekt të ndërsjellë dhe sjelle më dinjitoze pas aksionit të djeshëm të policisë së EULEX-it në zyrat e kësaj organizate në Prishtinë. Dega po...
Lajme26 Shtator 2020
Eksperti amerikan për Ballkanin, njëherit profesor, Alon Ben Meir, ka komentuar propozimin për ndryshimin e emërtimit të Liqenit të Ujmani në Liqenin e Presidentit Tumpit.Alon Ben Meir, këtë reagim e bëri pasi që Kryeministri i...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UCK’së), Nasim Haradinaj, ka qenë duke hyrë në ndërtesën e Televizionit 7 kur është ndaluar nga policia e EULEX’it. Ai ishte...
Lajme25 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i AAK’së, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati nga policia e EULEX’it sot në zyrat e veteranëve. GP i AAK’së ka thënë se operacionet si ky i soti janë...
Lajme25 Shtator 2020
Liqeni i Ujmanit mund të quhet “Liqeni Trump”. I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, thotë se palët janë dakord, por zyrtarë të Bashkimit Europian nuk e mbështesin këtë ide. Viola...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, i ka lutur qyetarët që të mos hedhin mbeturina në hapësira publike. Ai tha se dikush po kujdeset që ambienti të jetë i pastër, e që puna e tyre po...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Qeveria bullgare do që BE-ja t’i ndalojë negociatat e pranimit me Maqedoninë e Veriut, derisa vendi kandidat të pranojë se është historikisht dhe gjuhësisht pjesë e Bullgarisë. Një mosmarrëveshje historike e ndezur midis dy vendeve...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.