×
Etiketë: dialogut
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kreu i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, deklaroi sot se hovi i dialogut Kosovë-Serbi duhet të ruhet, dhe se nuk ka asnjë arsye për të caktuar afate. Fabrizi tha se si ndërmjetësues në...
Lajme13 Shtator 2020
Kreu i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, deklaroi sot se hovi i dialogut Kosovë-Serbi duhet të ruhet, dhe se nuk ka asnjë arsye për të caktuar afate. Fabrizi tha se si ndërmjetësues në...
Lajme10 Shtator 2020
Nënkryetari i PSD-së, Zgjim Hyseni, ka kritikuar marrëveshjen e 4 shtatorit të arritur në SHBA në mes të Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se është ndryshe nga ajo çka realisht është pritur të ndodhte. “Ajo...
Lajme10 Shtator 2020
Pas përfundimit të takimit ndërmjet tre liderëve të partive në pushtet, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, shkurt para media tha se ky takim ka qenë i dobishëm, raporton Front Online. “I kom ftuar në këtë...
Lajme04 Shtator 2020
Sot në kryeqendrën amerikane, në Uashington në ditën e dytën të takimit në mes të palës kosovare dhe asaj serbe, pritet që të nënshkruhet një marrëveshje, e ku prezent do të jetë edhe presidenti amerikan...
Lajme03 Shtator 2020
Organizatat e shoqërisë civile kanë themeluar një platformë të përbashkët për procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Përmes një deklarate të përbashkët, shoqëria civile thotë se përkundër rifillimit të dialogut ky proces është duke u karakterizuar me...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq gjatë një takimi që pati sot me ambasadorin rus në Beograd, Alexander Botsan-Kharchenko ka folur për rrjedhën e dialogut Kosovë-Serbi, i cili po zhvillohet me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ata...
Lajme28 Gusht 2020
Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve dhe shkëmbimit të territoreve mes dy vendeve s’është në agjendën e dialogut që ai ndërmjetëson....
Lajme25 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, konsideron se vlerësimet e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, për dialogun me Serbinë janë pa substancë. “Vlerësimi ynë është se qëndrimet dhe vlerësimet e që Haradinaj po i jep për...
Lajme25 Gusht 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa është deklaruar rreth dialogut Kosovë-Serbi. Mustafa është shprehur se proceset politika me të cilat po ballafaqohet vendi kërkojnë bashkëpunim dhe besim reciprok të të gjithë akterëve,...
Lajme23 Gusht 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, ka njoftuar se nesër i kthehet agjendës qeveritare. Ai thotë se në orën 11 do të ketë takim me...
Lajme22 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë i Kosovës, Selim Selimi, thotë se roli udhëheqës i Shteteve të Bashkuara në dialogun Kosovë-Serbi është garancia e vetme që Prishtina të ketë pozita të barabarta në tavolinë. Ai e cilësoi takimin...
Lajme19 Gusht 2020
Këshilltari i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit – Blerim Shala, në emisionin Pressing të T7, ka folur rreth çështjes së dialogut Kosovë–Serbi dhe takimit të shefave të këtyre shteteve, Avdullah Hoti dhe Aleksandër Vuciq, në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.