×
Etiketë: flasin
Lajme29 Shtator 2020
Kreu i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, bashkë me Nuredin Lushtakun kanë vizituar familjen e kryetarit të OVL’së së UÇK’së, Hysni Gucatit, i cili tashmë gjendet në Hagë. Jashari ka treguar se kanë biseduar për...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Etem Arifi është dorëzuar në Qendrën e Paraburgimit në Hajvali. Këtë e kanë konfirmuar për FrontOnline nga Shërbimi Korrektues i Kosovës. “Sapo kontaktova me qendrën në Hajvali  dhe me treguan se personi në fjalë ...
Lajme28 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Prishtinë, Thomas Kolly, me të cilën ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë e rajon, marrëveshjen e...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Siç njofton kumtesa, ministri Abrashi falënderoi ambasadorin Orlando për mbështetjen e që Italia i ka dhënë...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi dhe Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi kanë zhvilluar një takim me delegacionin e Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (DFC): Caleb McCarry, Brian Martalus dhe John Jovanovic. Sipas...
Front TV24 Shtator 2020
Një takim ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe po paralajmërohet të ndodhë në ditët në vijim, duke mos përmendur datë. Bashkimi Evropian në një përgjigje për Front Online thotë se takimi ndërmjet Prishtinës e Beogradit...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri e ka takuar presidentin e Shqipërisë Ilir Meta me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Shqipëri dhe Kosovë. Tahiri përmes një postimi në Facebook ka thënë se “lidershipi në Shqipëri dhe...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Sipas ekspertëve të shëndetit, rikthimi i karantinës do të ndodhë vetëm nëse numri i të prekurve me koronavirus do të kalojë shifrën 200 brenda 10 ditësh. Epidemiologu dhe zv/drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq është takuar me delegacionin amerikan të Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar(DFC) në lidhje me investimet potenciale të kësaj korporate në Kosovë....
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi u taku sot me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Në këtë takim u bisedua për futjen në listë të benificioneve punëtorët teknik dhe...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorët e BE-së, në të cilën është diskutuar për situatën e përgjithshme në vend. Hoti, me këtë rast, ka falënderuar...
Front TV22 Shtator 2020
Jo veç Richard Grenell. Krye protagonist, gjatë të hënës ishte edhe, Zafir Berisha. Shkak për këtë u bë emërimi i tij në postin e ri si kordinator për çështje të sigurisë kibernetike, shkruan Front Online....
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Liderët e koalicionit që e fituan shumicën në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi do të takohen të dielën për bisedime rreth përbërjes së qeverisë. Ata pritet të bisedojnë rreth të gjitha çështjeve të hapura,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.