×
Etiketë: flasin
Lajme19 Shtator 2020
Një natë më parë në fshatin Karaçevë të Kamenicës janë arrestuar 33 persona të dyshuar, në mesin e tyre 10 zyrtarë policorë pas një aksioni në këtë fshat, në rajonin e Prishtinës, si dhe lokacione...
Lajme19 Shtator 2020
Një natë më parë në fshatin Karaçevë të Kamenicës janë arrestuar 33 persona të dyshuar, në mesin e tyre 10 zyrtarë policorë pas një aksioni në këtë fshat, në rajonin e Prishtinës, si dhe lokacione...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ja çfarë duhet të dini rreth rregullave të fundit për të udhëtuar në Gjermani nga jashtë Evropës Banorët e vendeve të BE, plus Mbretëria e Bashkuar, Islanda dhe Norvegjia janë në gjendje të udhëtojnë lirisht...
Front TV16 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia do të takohen përsëri në Bruksel. Të enjten, në kryeqendrën diplomatike evropiane, takimi do të jetë i nivelit të ekspertëve. Dy janë temat, të cilat nikoqiri i dialogut, do t`ua vë në...
Front TV15 Shtator 2020
24 tetori i këtij viti do të jetë dita e fundit kur Gjykata Speciale ka afat që ta konfirmoj apo ta hedhë poshtë aktakuzën ndaj Presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike...
Lajme15 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka takuar sot kryetarin e Suharekës Bali Muharremaj, ku temë kishin menaxhimin e pandemisë COVID-19 dhe bashkëpunimin e mëtejm me këtë komunë. Zemaj derisa ka njoftuar për takimin, ka treguar...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Në fund të këtij muaji, pritet të ketë takim mes kryeministrit të Maqedonsië së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Kjo u bë e ditur nga kryeministri maqedon, Zaev, i cili tha se...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtoresha e Klinikës së Pulmologjisë, Rukije Mehmeti, është deklaruar rreth rastit të një kufome e cila ka qëndruar në njërën nga dhomat e kësaj klinike, për rreth shtatë orë pas vdekjes. Mehmeti për klankosova.tv deklaroi...
Lajme11 Shtator 2020
Shefi i sapo emëruar i zyrës së Bashkimit Evropian, ambasadori Tomáš Szunyog u prit në takim nga kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në këtë takim, përpos njoftimit të misionit të Szunyog-it...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Presidenca ruse ka dhënë detaje se çka është biseduar sot në telefon mes presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe atij rus, Vladimir Putin. Në një njoftim të lëshuar para pak minutash, presidenca ruse ka thënë...
Lajme08 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, pritet të mbajë një takim me strukturat e partisë në ora 12:00,raporton portali FrontOnline. Sipas burimeve të portalit, FrontOnline brenda AAK-së, në këtë takim do të diskutohet për marrëveshjen e...
Lajme05 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një bashkëbisedim virtual me ambasadorin kanadez Alan Bowman, ku është biseduar për situatën aktuale me pandeminë Covid-19 dhe menaxhimin e saj. Kryetarja Osmani ka falënderuar ambasadorin...
Lajme04 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti gjatë vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot është pritur në takim nga Sekretari i Shtetit, Michael Pompeo. Sekretari Pompeo e ka uruar kryeministrin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.