×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj takohet me Muharremajn, flasin edhe për projektin “Shtëpia e të Moshuarve”

  FrontOnline
  15 Shtator 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka takuar sot kryetarin e Suharekës Bali Muharremaj, ku temë kishin menaxhimin e pandemisë COVID-19 dhe bashkëpunimin e mëtejm me këtë komunë.

  Zemaj derisa ka njoftuar për takimin, ka treguar edhe se është biseduar për projektin “Shëpia e të Moshuarve” projekt ky që është në ndërtim e sipër.

  “Mëmgjesin e sotëm bashkë me kryetarin e Suharekës, z. Bali Muharremaj, biseduam për menaxhimin e pandemisë Covid-19, si dhe për bashkëpunimin e mëtejm me këtë komunë. MSh-ja është duke vazhduar me fuqizimin dhe shtimin e kapaciteteve të saj, si në aspektin e kuadrit mjekësor, ashtu edhe të mbikëqyrjes së zbatimit të masave parandaluese të përhapjes së virusit. Andaj në kuadër të këtyre angazhimeve, edhe më tej do të vazhdojmë të ofrojmë mbështetje për Kujdesin Parësor Shëndetësor në Suharekë si dhe do t`u përgjigjemi pozitivisht të gjitha kërkesave që do të parashtrohen nga kjo komunë. Biseduam edhe për projektin “Shtëpia e të Moshuarve” që aktualisht është në ndërtim e sipër në Suharekë”, ka shkruar Zemaj.

  Tutje, ai ka thënë edhe se do të angazhojnë personelin mjekësor dhe se aty do të ofrohen shërbime shëndetësore për të moshuarit.

  “Ne do të përkujdesemi të angazhojmë personel mjekësor dhe aty do të ofrohen shërbime shëndetësore për të moshuarit. Falënderoj z. Muharremajn për gatishmërinë për bashkëpunim duke qenë vazhdimisht në koordinim me MSh-në”, ka shkruar ministri Zemaj.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Tarik Kurgash, një polic i gjeneratave të reja të Policisë së Kosovës, është i arrestuari nën dyshimet për shkaktimin e aksidentit me...
  Kronika24 Qershor 2024
  Një person është arrestuar nga policia e rajonit të Gjakovës, pasi që ky i fundit dyshohet se tentoi t’u jepte ryshfet 20...
  Lajme24 Qershor 2024
  Ministrja gjermane e Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë, Ursula Nonnemacher do ta vizitojë Kosovën për të mësuar rreth rekrutimit të stafit të ri infermieror nga...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se nga e marta mund të ketë grevë të punëtorëve...
  Lajme24 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, rreth takimit të së enjtes të Nivelit të Lartë në Bruksel...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës sot ka mirëpritur konferencën e 14-të kryetarëve të Gjykatave Supreme të Evropës Qendrore dhe Lindore, e cila u...
  Lajme24 Qershor 2024
  Disa qytete të Kosovës, dje janë përfshirë nga një valë e madhe e reshjeve të shiut. Në disa zona të Kosovës, këto...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.