×
Etiketë: flasin
Ekonomi22 Qershor 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka pritur sot në takim drejtoreshën e USAID-it, Lisa Magno. Në takim u diskutua për Programin për Rimëkëmbje Ekonomike të Qeverisë së Kosovës dhe për aktivitetet tjera të Ministrisë së...
Lajme22 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti është takuar sot me Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, raporton Gazeta Express. Në takim, sipas njoftimit për media, është diskutuar për gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e pandemisë. “Gjatë...
Lifestyle20 Qershor 2020
Mbështetur në pyetësorë të ndryshëm, këto janë gjërat që burrave iu duken jotërheqëse te gratë. Ja çfarë mendojnë. Për make Up-in: Duhet të jesh sa më natyrale. Burrave nuk u pëlqen që të afrohen për...
Lajme19 Qershor 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me krerë politikë të Shqipërisë. Ai është takuar me ministrin Klosi, kryebashkiakët Ndreu e Leli dhe ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi ku kanë folur për turizmin...
Lajme19 Qershor 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica është takuar sot me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokko, me të cilën ka diskutuar për harmonizimin e veprimeve në funksion të mbështetjes së...
Lajme19 Qershor 2020
Ministria e Infrastrukturës është duke pritur një vlerësim nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) se kur mund të nisin fluturimet e rregullta në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Në një përgjigje...
Lajme16 Qershor 2020
Ministri Shëndetësisë Armend Zemaj ka pritur sot në takim një delegacion të Komisionit Parlamentar për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale të Kuvendit të Republikës së Kosovës, drejtuar nga kryetarja e komisionit, Albena Reshitaj. “Reshitaj si përfaqësuese...
Lajme16 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi me të cilin biseduan për vazhdimin e bashkëpunimit dhe zbatimin e marrëveshjeve të nënshkruara në mes Prishtinës dhe...
Ekonomi15 Qershor 2020
Pas deklaratave të ministres së Financave, Hykmete Bajramit, e cila tha se Qeveria është duke diskutuar me Trustin Pensional që të lejohet tërheqje deri në 10% të kursimeve që të kalohet sa më lehtë nga...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, javën e kaluar konfirmoi se Qeveria e Kosovës është duke u konsultuar me Trustin Pensional të Kosovës, që të lejohet tërheqja deri në 10% të kursimeve të kontributdhënësve. E gjithë...
Lajme15 Qershor 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Bajrami e informoi ambasadorin amerikan rreth aktiviteteve të Ministrisë së Financave sa i përket menaxhimit të financave publike dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.