×
Etiketë: flasin
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një video të situatës që është aktualisht brenda spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”/COVID2, ku ka një fluks në rritje të pacientëve të prekur nga coronavirusi si...
Lajme11 Gusht 2020
Më 24 gusht të këtij viti bëhen plotë gjashtë muaj që kur Prokurori i Specializuar i Hagës ka dorëzuar aktakuzat e para tek gjyqtari i Procedurës Paraprake. Brenda kësaj periudhe kohore sipas Ligjit për Dhomat...
Lajme09 Gusht 2020
Komisioni e dha dritën jeshile para dy vjetëve. Tani edhe  Parlamenti Evropian i thotë po liberalizimit të vizave. Por, përgjigjet pozitive të këtyre institucioneve të BE-së nuk kanë mjaftuar. Kosovarët, akoma, nuk po mund të...
Lajme08 Gusht 2020
Secili nga banorët e fshatit të Karaçevës ishin duke u marrë me punët e tyre të përditshme, pasditen e së premtes, kur nëpër oborret e shtëpive të tyre u futën xhandarmëria serbe. Njëri nga banorët...
Lajme07 Gusht 2020
Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, më herët publikoi një video nga Karaçeva e Kamenicës ku tha se kanë hyrë 11 pjesëtarë të xhandarmërisë serbe. Policia e Kosovës tha se me të marrë këtë informatë ka...
Lajme05 Gusht 2020
Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj Halimaj ka pritur në takim ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj me të cilin kanë biseduar për menaxhimin e pandemisë Covid-19.Balaj Halimaj përmes Facebook-ut ka shkruar se ministri Zemaj e ka...
Lajme02 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka nisur një aksion në të gjithë Kosovën për të monitoruar zbatimin e masave anti-COVID të përcaktuara nga qeveria. Ky aksion po zhvillohet në bashkëpunim me Inspektoratin Sanitar dhe do të vlejë...
Lajme29 Korrik 2020
Koordinatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, ka takuar sot deputetin e PDK’së, Enver Hoxhajn, me të cilin kanë biseduar për dialogun Kosovë-Serbi dhe për takimet e realizuara në Bruksel. Një takim të...
Lajme28 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka pritur në takim Koordinatorin Shtetëror për Dialog, Skender Hyseni, me të cilin diskutuan për procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Me theks të veçantë u diskutua...
Lajme28 Korrik 2020
Këshilli Atlantik do të mbajë një samit virtual me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë samit që do të mbahet nesër, pjesëmarrës do të jetë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti si dhe presidenti...
Lajme24 Korrik 2020
Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, njoftoi se është takuar me ushtruesin e detyrës së ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Philip Reeker, ku tregoi se foli me të për një...
Lajme24 Korrik 2020
Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Philip Reeker do të takohet sot në Bruksel me emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Reeker ka thënë se dialogu për normalizimin e...
Lajme23 Korrik 2020
Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Jashtëm të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka pritur në takim kryetarin e komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. Në takim është biseduar për dialogun Kosovë-Serbi, derisa Cakaj e ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.