Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Reeker dhe Lajçak sot flasin për Kosovën

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Philip Reeker do të takohet sot në Bruksel me emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

  Reeker ka thënë se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit mbetet një përparësi e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara.

  Zyrtari i Lartë i Departamentit të Shtetit ka deklaruar poashtu se ata janë të përfshirë në procesin e dialogut dhe për këtë çështje do ta takojë sot Lajçakun.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Sot ka filluar “Java e Sigurisë në Komunitet”, ku policia do të ketë aktivitete nëpër rajone të vendit, deri më 14 qershor....
  Lajme05 Qershor 2023
  Trupat shtesë të NATO-s filluan të mbërrijnë në Kosovë të hënën, pasi mbetën të plagosur 30 trupa paqeruajtëse të KFOR-it në përleshjet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri thotë se duhet thënë e vërteta për veriun dhe se kryetarët atje “duhet ta kenë njëfarë legjitimiteti”....
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Lajme05 Qershor 2023
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku i ka çuar mesazh Qeverisë Kurti duke e stolisur qytetin me flamuj të Shteteve të Bashkuara. Lushtaku...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me...
  Lajme05 Qershor 2023
  Personeli ushtarak italian i dislokuar me misionin e NATO/KFOR-it, i plagosur gjatë protestës së paprovokuar në veri të Kosovës, u transportua përsëri...
  Sport05 Qershor 2023
  Gjilani dhe Prishtina do të përballen sot në finalen e Kupës së Kosovës. Ndeshja fillon në ora 18:00 dhe do të zhvillohet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimit Sami Mazreku ka mirëpritur aksionin e policisë së Kosovës për heqja nga qarkullimi të automjeteve pa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.