×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj takohet me shefin e zyrës së BE-së, flasin për rimëkëmbjes ekonomike

  FrontOnline
  11 Shtator 2020

  Shefi i sapo emëruar i zyrës së Bashkimit Evropian, ambasadori Tomáš Szunyog u prit në takim nga kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

  Në këtë takim, përpos njoftimit të misionit të Szunyog-it në Kosovë, u diskutua edhe për rimëkëmbjen ekonomike dhe për krizën me pandeminë në vend.

  “Ambasadorit i urova mirëseardhjen në vendin tonë dhe biseduam për temat aktuale në vend, me theks të veçantë, sfidat e rimëkëmbjes ekonomike.

  E sigurova Szunyog, për vendosmërinë e Kosovës në rrugën euroatlantike”, shkruan Haradinaj.

  Nga ana tjetër, ambasadori Szunyog, sipas njoftimit të Haradinajt, ka shprehur gatishmërinë e tij për të punuar bashkë me institucionet e Kosovës, për të çuar përpara agjendat e integrimit, si dhe përkrahjen e Bashkimit Evropian për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës.

  Postimi i plotë i Haradinajt:

  Takim njoftues me Shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherit Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog.

  Ambasadorit i urova mirëseardhjen në vendin tonë dhe biseduam për temat aktuale në vend, me theks të veçantë, sfidat e rimëkëmbjes ekonomike.

  E sigurova z. Szunyog, për vendosmërinë e Kosovës në rrugën euroatlantike.

  Nga ana tjetër, Ambasadori Szunyog, shprehu gatishmërinë e tij për të punuar bashkë me institucionet e Kosovës, për të çuar përpara agjendat e integrimit, si dhe përkrahjen e Bashkimit Evropian për rimëkëmbjen ekonomike të vendit tonë.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Lajme24 Maj 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, me mundësi për ndonjë reshje të dobët në zona të caktuara, kryesisht...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.