×
Etiketë: rimëkëmbjes
Lajme29 Shtator 2020
Për Lëvizjen Vetëvendosje, Qeveria “Hoti”, ka dështuar edhe në aspektin e zhvillimit ekonomik. Yllëza Hoti, deputete e kësaj parti ka thënë për Front Online, se kjo Qeveri në përgjithësi nuk ka pasur rezultate të mira....
Lajme22 Shtator 2020
Ish-mMnistri i Shëndetësisë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka folur për arsyet e mos kalimit të pakos së rimëkëmbjes ekonomike në Kuvendin e Kosovës. Pjesë e pakos është tërheqja e dhjetë...
Front TV21 Shtator 2020
Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e Kuvendit tha se Qeveria nuk duhet të pret nga opozita që të sigurohen votat për ta kaluar Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike nga pandemia...
Ekonomi16 Shtator 2020
Kryetari i Bordit të Klubit të Prodhuesve, Bashkim Osmani së bashku me ekzekutivin e Klubit të Prodhuesve ishin në një takim me kryetaren e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani. Arsyeja e takimit ishte diskutimi mbi...
Lajme11 Shtator 2020
Shefi i sapo emëruar i zyrës së Bashkimit Evropian, ambasadori Tomáš Szunyog u prit në takim nga kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në këtë takim, përpos njoftimit të misionit të Szunyog-it...
Ekonomi02 Shtator 2020
Shoqata e Transportuesve dhe të Udhëtarëve të Gjakovës ka shfaqur nevojën që me Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike të ndihmohen edhe ata, pasi janë dëmtuar shumë gjatë pandemisë COVID-19. Kryetari i kësaj shoqate, Kadri Rrahmani, gjatë...
Ekonomi23 Gusht 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Albert Spahiu, ka thënë se, të gjitha akterët politikë duhet ta kuptojnë se kauza e rimëkëmbjes ekonomike në këtë periudhë të pandemisë...
Front TV19 Gusht 2020
Në Ministrinë e Financave janë kryer të gjitha pagesat prej 170 euro për qytetarët. Gjithsej 132.6 milionë euro janë derdhur nëpër llogaritë e 137 mijë përfituesve. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për...
Ekonomi18 Gusht 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një konferencë virtuale me Zëvendëskryeministrin Besnik Tahiri, në të cilën u diskutua e ardhmja e ekonomisë së Kosovës, me theks të veçantë në rimëkëmbjen nga pandemia COVID-19. Gjatë këtij...
Lajme02 Gusht 2020
Me gjithë vërejtjet, odat ekonomike po kërkojnë nga Kuvendi i Kosovës, që sa më parë të shqyrtojnë dhe miratojnë projektligjin për rimëkëmbje ekonomike. Duke i parë vështirësitë e mëdha me të cilat po ballafaqohen bizneset...
Ekonomi01 Gusht 2020
Pas miratimit të buxhetit të rishikuar, ministrja e Financave, Hykmete Bajrami po kërkon nga Kuvendi edhe shqyrtimin dhe miratimin e pakos për rimëkëmbje ekonomike. Ministrja Bajrami ka thënë se për adresimin e krizës shëndetësore e...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Qeveria e Malit të Zi ka miratuar një paketë prej 1,2 miliard euro për të mbështetur qytetarët dhe ekonominë në zbutjen e efekteve të pandemisë së coronavirusit. Kryeministri malazez, Dushko Markoviq, në një konferencë për...
Lajme21 Korrik 2020
Marrëveshja e arritur për planin e rimëkëmbjes është për Bashkimin Europian momenti më i rëndësishëm që prej krijimit të euros, deklaroi sot presidenti francez, Emmanuel Macron disa orë pas fundit të samitit të Brukselit. Kjo...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.