×
Etiketë: shefin
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka njoftuar se është takuar sot me shefin e EULEX’it, Lars-Gunnar Wigemark, derisa, me të kanë diskutuar edhe për aksionet e kryera nga Dhomat e Specializuara. Selimi në Facebook ka...
Lajme25 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga Koordinatori Shtetëror për Dialog, Skënder Hyseni, ka pritur sot në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it, bashkë me Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesin...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot është takuar me shefin e Zyrës së Këshillit të Evropës në Prishtinë, Frank Power dhe zyrtarë të KiE-së, të cilët i ka informuar në lidhje me ecurinë e ligjit...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi, ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, njëherësh përfaqësuesin special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog,...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog. Hoti e ka uruar Szunyogun për detyrën e re si përfaqësues special i unionit në Kosovë....
Lajme11 Shtator 2020
Shefi i sapo emëruar i zyrës së Bashkimit Evropian, ambasadori Tomáš Szunyog u prit në takim nga kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në këtë takim, përpos njoftimit të misionit të Szunyog-it...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa priti sot në një takim Shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian/Përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog. Gjatë këtij takimi, kryetari Mustafa e njoftoi Szunyog për zhvillimet e...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së në Kosovë, ambasadorin Tomáš Szunyog, të cilit i ka dëshiruar mirëseardhje në Kosovë dhe suksese...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në një takim shefin e Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark. Në takim është biseduar për situatën aktuale me pandeminë Covid-19 dhe menaxhimin e saj. Wigemark ka...
Lajme03 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve të Ballkanit, Bodo Weber,  thotë se nga takimi që zhvillohet sot në Washington, pret jo më shumë se vetëm marrëveshje ekonomike. Madje, këtë takim e ka quajtur tejet jotransparent nga ana e...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Kryetari i Akademisë së Shkencave Skënder Gjinushi, priti sot në takim kryeshefin ekzekutiv të Arkivit të Kosovës Bedri Zyberaj, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin institucional. Gjatë takimit u bisedua për mundësitë e bashkëpunimit...
Lajme28 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka folur sonte për mospajtimet mes shefit të partisë së saj, Ramush Haradinaj, me shefin e qeverisë Avdullah Hotin. “Fillimisht jemi dakorduar që ShBA-të të udhëheqin...
Lajme28 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka pasur sot një video-konferencë me Shefin e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar në Kosovë, z. Gabriel Di...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.