×
Etiketë: hoti
Front TV01 Tetor 2020
Gati një muaj pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë në Shtëpnë e Bardhë, Lëvizja Vetëvendosje ka gjetur edhe një pikë në dokument për ta kritikuar kryeministrin Avdullah Hoti. Për këtë, LVV ka mbajtur konferencë për...
Ekonomi01 Tetor 2020
Kryeministri Hoti së bashku me ministrin Besian Mustafa kanë takuar drejtuesit e Shoqatës së Prodhuesve të Verërave në Kosovë “Enologjia”,transmeton Front Online. Në këtë takim Hoti shprehi përkrahjen e këtij sektori,duke përmendur kështu dyfishmin e...
Lajme30 Shtator 2020
Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, iu sugjeroi kryeministrit Hoti që t`i drejtohet Speciales për t`ia problematizuar mandatin. Ai beson qe kësaj gjykate mund t`i ketë skaduar mandati. Megjithatë ky nuk beson se qeveria aktuale do...
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin “Përballje” me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu në Telegrafi, ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, marrëveshjen e arritur në...
Lajme30 Shtator 2020
PDK’ja e ka kritikuar Qeverinë Hoti, saktësisht deklarimin se kryeministri i vendit, Avdullah Hoti nuk harxhon para të taksapaguesve, pasi që drekën e merr me vete në punë, raporton Gazeta Express. Në emisionin në T7,...
Lajme30 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, mbrëmë ka deklaruar se kryeministri Avdullah Hoti e merr bukën me vete në punë. Ndaj kësaj deklarate të tij, ka reaguar zyrtari i Vetëvendosjes, Adnan Rrustemi i cili i thotë Slemanajt le...
Lajme30 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selamnaj ka deklaruar se kryeministri Hoti merr bukë me vete në punë. Pas kësaj deklarate të Selmanajt, ka deklaruar zyrtari i LVV, Adnan Rrustemi i cili ka thënë që ti tregoj fakturat e...
Lajme30 Shtator 2020
Deputeti i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, Etem Arifi, sot iu është dorëzuar organeve të drejtësisë dhe do të shkojë në vuajtje të dënimit për një vit e tre muaj për shkak se mashtroi me...
Lajme29 Shtator 2020
Mungesa e kuorumit në Kuvendin e Kosovës, ka qenë një ndër sfidat më të mëdha të Qeverisë “Hoti”, në 100 ditorin e punës. Eugen Cakolli nga Instituti Demokratik i Kosovës, ka thënë për Front Online,...
Lajme29 Shtator 2020
Për Lëvizjen Vetëvendosje, Qeveria “Hoti”, ka dështuar edhe në aspektin e zhvillimit ekonomik. Yllëza Hoti, deputete e kësaj parti ka thënë për Front Online, se kjo Qeveri në përgjithësi nuk ka pasur rezultate të mira....
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve. Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se nga java e...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është takuar sot me anëtarët e Bordit të Asociacionit të Komunave të Kosovës. Kështu kanë njoftuar nga Qeveria përmes një komunikate për media. Hoti sipas njoftimit,...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës, me të cilët ka biseduar rreth aktualitetit politik dhe ekonomik në vend, sfidat në luftën kundër COVID-19, si dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.