Bota/Rajoni

Djali i Trumpit reagon pas nderimit që i bëri Kosova presidentit amerikan

Djali i Trumpit reagon pas nderimit që i bëri Kosova presidentit amerikan
19:22 | 18 Shtator 2020

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ndau medaljen e “Urdhrit të Lirisë”, për presidentin amerikan, Donald Trump, e me këtë rast ka reaguar djali i këtij të fundit, Donald Trump Jr.

Përmes llogarisë së tij në “Twitter”, ai shkroi se paqja në botë po arrihet për shkak të punës dhe përkushtimit të presidentit Donald Trump.

“Kosova e dekoron Trumpin me Urdhrin e Lirisë për përpjekjet për paqe”, shkroi Trump Jr.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera